Dziś przepis na kolejny szybki omlet. Jest to jedna z setek wersji przyrządzenia omletu, którego skład ograniczony jest właściwie tylko wyobraźnią. Omlet, który przedstawiam poniżej powstał właśnie w taki sposób, poprzez tak zwany „spacer pod lodówce” lub „spacer po ogródku” w zależności od tego czy ktoś mieszka w mieszaniu czy w domu z ogrodem ;)
Czas przygotowania: 10 min
Składniki 1 porcja
- 4 jajka
- płaska łyżka mąki razowej
- 2 łyżki mleka
- sól, pieprz
- 3 plasterki wędliny drobiowej
- pół pokrojonej w drobną kostkę cebuli
- 2 łyżki startego żółtego sera
- połowa pomidora
- szczypiorek
- kilka oliwek
Przygotowanie
Przygotowanie omletu jest praktycznie analogiczne jak w poprzednim przepisie: Jajka rozbijamy w misce, przyprawiamy pieprzem i solą, dodajemy mleko i mąkę oraz cebulę, szczypiorek i pokrojoną w cienkie paski wędlinę. Na średniej wielkości rozgrzaną patelnię teflonową (w przypadku braku patelni teflonowej, używamy zwykłej z 2 łyżkami oliwy – o wiele wyższy stopień trudności ;) wylewamy przygotowaną masę. Gdy spód zacznie się ścinać (należy uważać aby zbytnio nie przypiec omletu), drewnianą łopatką zbieramy z brzegów surową jeszcze masę jajeczną przesuwając ją ku środkowi patelni, tak aby całość ścięła się równomiernie.
Gdy to nastąpi, na połowę dodajemy pokrojonego w kostkę pomidora, oliwki oraz starty ser. Omlet smażymy jeszcze przez minutę nie przesuwając już masy jajecznej, ale przykrywając patelnię przykrywką, aby cała masa ścięła w 100%. Delikatnie zsuwamy omlet na talerz i w razie konieczności doprawiamy solą i pieprzem
Wartości odżywcze
Białko: 30g
Węglowodany: 8g
Tłuszcz: 18g
Kalorie: 297 kcal
Po niezbędne do przygotowania omletu składniki zapraszamy do sklepu hewps.pl