Menu
Koszyk

NOW FOODS GABA with Vitamin B6 500mg 100 kaps.

NOW FOODS GABA with Vitamin B6 500mg 100 kaps.
NOW FOODS GABA with Vitamin B6 500mg 100 kaps.
33,69 zł
Bez podatku: 33,69 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Now Foods
  • Kwas gamma-aminomasłowy z dodatkiem witaminy B6
  • Wsparcie prawidłowych funkcji układu nerwowego
  • Pomoc w walce ze stresem psychologicznym
  • Redukcja nadmiernej pobudliwości 
  • Potencjalnie poprawa jakości snu

Now Foods GABA with Vitamin B6 to suplement diety w skład którego wchodzi kwas -aminomasłowy, pełniący w organizmie funkcję neuroprzekaźnika hamującego i uczestnicząca w jego produkcję witamina B6. 

Kwas g-aminomasłowy (GABA) to organiczny związek chemiczny naturalnie produkowany w organizmie człowieka z kwasu glutaminowego. Ze względu na swoją budowę jest zaliczany do grupy aminokwasów niebiałkowych. Wykazuje dużą aktywność w ośrodkowym układzie nerwowym, a ponadto wpływa na pracę mięśni gładkich przewodu pokarmowego i jest zaangażowany w utrzymanie prawidłowych funkcji układu oddechowego oraz hormonalnego. 

Dobre samopoczucie psychiczne
GABA to kluczowy neuroprzekaźnik hamujący, który odpowiada głównie za redukowanie pobudliwości. Jego zrównoważony poziom w organizmie sprzyja generowaniu uczucia wewnętrznego spokoju, rozluźnienia i odprężenia. To z kolei może ograniczać impulsywne zachowania w sytuacjach stresowych i ułatwiać radzenie sobie z trudnościami. 

Głęboki sen 
GABA to jeden z przekaźników synaptycznych pośredniczących w utrzymywaniu prawidłowych wzorców snu i czuwania. Naukowo udowodniono, że aktywacja receptorów GABA-A ułatwia zasypianie. Odpowiednie stężenie GABA w ustroju ma kluczowe znaczenie dla jakości snu i jego właściwej długości. 

Prawidłowa synteza
Kwas g-aminomasłowy powstaje przy udziale enzymu dekarboksylazy kwasu glutaminowego (GAD), który wymaga kofaktora w postaci fosforanu pirydoksalu – aktywnej formy witaminy B6.  Udowodniono ścisłą korelację pomiędzy niedoborem witaminy B6 a niedoborem GABA. 

Podsumowując, Now Foods GABA with Vitamin B6 to suplement, który pozwala wzbogacić dietę zarówno o sam kwas g-aminomasłowy, jak i ważną dla jego prawidłowej syntezy witaminę B6. 

Napisz opinię

Zła Dobra
Tagi: Bez GMO, Wegański, Wegetariański, Halal
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności