SZYBKA SAŁATKA Z TUŃCZYKIEM
Dziś moja ulubiona alternatywa dla codziennego kurczaka. Bardzo prosta i szybka w przygotowaniu, równie bogata w białko sałatka z tuńczyka. Świeże warzywa, głównie sałata i pomidory, tuńczyk w kawałkach i dalej co jest akurat pod ręką, w tym przypadku oliwki. Do tego sos na bazie oliwy z oliwek z drobno posiekanym koperkiem lub pietruszką i suszonymi ziołami. Co kilka dni, zastępuję tą sałatką podstawę mojej diety czyli pierś z kurczaka z brokułami.
Czas przygotowania: 5-10 minut
Składniki 2-4 porcje
- 120g tuńczyka w kawałkach w sosie własnym (1 puszka)
- sałata lodowa
- pomidorki koktajlowe
- oliwki
- 20 ml oliwy z oliwek
- pieprz ziołowy
- koperek, pietruszka
- sok z cytryny
Przygotowanie
Sałatę rwiemy na drobne kawałki, pomidorki kroimy na cztery części, oliwki na połówki lub plasterki jak kto woli. Odsączamy tuńczyka i dodajemy do uszykowanych warzyw. Oliwę z oliwek mieszamy z sokiem z cytryny, dodajemy przyprawy i drobno posiekaną pietruszkę i koperek. Powstałym sosem polewamy całość sałatki. Minęło 5 minut – sałatka gotowa :)
Wartości odżywcze *
Białko: 28g
Węglowodany: 0g
Tłuszcz: 21g
Kalorie: 305 kcal
* wyliczono dla puszki tuńczyka w sosie własnym i 20ml oliwy z oliwek – nie wliczono warzyw

Jak się cieszę że googlowiec wpisując dietetyczne jedzenie znalazł mi Ciebie! Zmagam się ze swoimi kilogramami i brakiem wyobraźni jeżeli chodzi o zwykłe potrawy, a co dopiero dietetyczne.. Sałatkę sobie zrobię dzisiaj na kolację:)
Super, wlasnie o to mi chodzilo,czyli salata a na niej tunczyk,na kazdy inny przepis jaki patrzalam to tylko z ryzem lub majonezem,a twoj-pychotka…dziekuje i pozdrawiam
Pycha :) dodałam jeszcze kukurydze , cebule i troszke octu winnego :) MNIAM :) Dzieki
Czy myślisz,że równie dobrze będzie smakowała jeżeli zamiast tuńczyka dodam łososia w puszce?
Lekko i przepysznie- idealnie! A taka jedna zmiana, bo mam tunczyka princes, ale w oleju, też się sprawdzi? Będzie troszkę cieższy zapewne ale chyba bez jakiejś wielkiej różnicy smakowej?
Adka ja robiłam z princes w oleju i było ok. Przepis super, też już powoli brak mi motywacji do wymyślania każdego dnia czegoś nowego. Wasza stronka jest super inspiracją.
ja robiłem z tego w słonecznikowym i po prostu nie dałam oliwy, wyszło nieziemsko , przepis na 5!
Dobry przepis :) Ja zdecydowanie jestem za „w sosie własnym”