Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST Witamina B12 60 kaps 1500mcg

  DOCTOR'S BEST Witamina B12 60 kaps 1500mcg
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST Witamina B12 60 kaps 1500mcg
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł

  Witaminy z grupy B12 wspierają pracę mózgu, krążenie i mają zbawienny wpływ na dobre samopoczucie. Witamina B12 jest niezbędna dla ludzi na każdym etapie życia, od poczęcia aż do podeszłego wieku. Niedobory tej witaminy  wiążą się z obniżonym nastrojem i kłopotami z pamięcią. Ta witamina jest niezbędna do takich podstawowych procesów życiowych, jak regulacja genów (epigenetyka), komunikacja komórek nerwowych i zarządzania homocysteiną, która może powodować uszkodzenie komórek śródbłonka.

  Witamina B12 (methylkobalamina):

  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny
  • pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
  • odgrywa rolę w procesie podziału komórek
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

  Objawy niedoboru:

  • niedokrwistość czyli anemia
  • irytacja i rozdrażnienie
  • drętwienie kończyn
  • zachwiania równowagi

  Witaminy z grupy B są niezbędne w większości głównych reakcji metabolicznych. Odgrywają ważną rolę w produkcji energii, w tym w metabolizmie węglowodanów, lipidów i białek. Witaminy z tej grupy są również ważne dla produkcji krwinek, hormonów i funkcjonowania układu nerwowego.

  Podczas gdy wszystkie witaminy z grupy B mają kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia, B-12 może być jedną z najistotniejszych. Witamina B-12 poprawia syntezę białek w celu utrzymania zdrowych komórek nerwowych. B-12 (metylokobalamina) może również pomóc w utrzymaniu umiarkowanego poziomu glutaminianu w mózgu, sprzyjając zdrowej aktywności komórek mózgowych. Jest również korzystna dla pamięci, nastroju i funkcji poznawczych.

  Niektóre grupy, w tym osoby starsze, osłabione immunologicznie, wegetarianie- często są narażeni na niedobór witaminy B12, ze względu na niskie spożycie pokarmów ją zawierających lub zaburzenia wchłaniania. Takie właśnie osoby szczególnie powinny pomyśleć o suplementacji tego produktu.

  Produkt: Doctor's BEST B12, 1500 mcg, 60 kapsułek

  Zalecane dzienne dawkowanie: 1 kapsułka (podczas posiłku)

  Skład na 1 kapsułkę: Metylkobalamina Witamina B12 1500 mcg, celuloza, modyfikowana celuloza.

  Przechowywanie:
  Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu, z dala od małych dzieci. Nie używać, jeśli opakowanie było uszkodzone lub ze zdjętą folią.
  Ważne:
  Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

  Producent:
  Doctor's Best, Inc.
  San Clemente, CA 92673, Stany Zjednoczone 

  UWAGA OPIS AUTORSKI FITNESS-FOOD.PL – kopiowanie oraz rozpowszechnianie ww. opisu produktu jest zabronione. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za wykorzystanie jednego opisu naszego autorstwa wynosi 10.000 zł netto.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności