Menu
Koszyk

  Kwas foliowy i foliany

  Kwas foliowy i foliany to organiczne związki chemiczne przynależące do tej samej grupy, potocznie nazywane witaminą B9. Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) to forma syntetyczna, zaś foliany są formą naturalną, powszechnie występującą w żywności. Obydwie formy nie wykazują aktywności metabolicznej, którą nabywają dopiero po przekształceniu w aktywny czynny kwas lewomefoliowy (5-MTHF), jednak w przypadku kwasu foliowego proces ten jest znacznie bardzo skomplikowany.

  Witamina B9 ma istotne znaczenie dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Korzystnie wpływa na układ nerwowy i jest ważna dla układu krążenia. Ponadto zapobiega wadom cewy nerwowej u płodu, reguluje podział komórek i stymuluje procesy hemopoezy.

  W tej kategorii proponujemy Państwu szeroki wybór suplementów z witaminą B9. W ofercie posiadamy zarówno popularny kwas foliowy, jak również jego zaawansowane, aktywne metabolicznie formy.


  ALINESS Methylo Folian 5-MTHF 600mcg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  Producent: Aliness
  Źródło folianu w aktywnej metabolicznie, opatentowanej postaci Quatrefolic® Zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia Regulacja metabolizmu homocysteiny Pomoc w prawidłowej produkcji krwi Polecany dla kobiet w ciążyAliness Methylo Folian 5-MTHF to suplement diety zawierający przyswa..
  34,90 zł Bez podatku:34,90 zł
  OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.
  Brak na magazynie
  Producent: Olimp
  Zalecany w okresie planowania ciąży, ciąży i laktacji Optymalna, zgodna z rekomendacjami ekspertów dawka Pomaga zapewnić prawidłowe warunki do rozwoju płodu Sprzyja utrzymaniu właściwego poziomu homocysteiny Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego Pomaga w prawidłowej produkcji kr..
  5,99 zł Bez podatku:5,99 zł
  Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności