Menu
Koszyk

Kwas foliowy i foliany

Kwas foliowy i foliany to organiczne związki chemiczne przynależące do tej samej grupy, potocznie nazywane witaminą B9. Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) to forma syntetyczna, zaś foliany są formą naturalną, powszechnie występującą w żywności. Obydwie formy nie wykazują aktywności metabolicznej, którą nabywają dopiero po przekształceniu w aktywny czynny kwas lewomefoliowy (5-MTHF), jednak w przypadku kwasu foliowego proces ten jest znacznie bardzo skomplikowany.

Witamina B9 ma istotne znaczenie dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Korzystnie wpływa na układ nerwowy i jest ważna dla układu krążenia. Ponadto zapobiega wadom cewy nerwowej u płodu, reguluje podział komórek i stymuluje procesy hemopoezy.

W tej kategorii proponujemy Państwu szeroki wybór suplementów z witaminą B9. W ofercie posiadamy zarówno popularny kwas foliowy, jak również jego zaawansowane, aktywne metabolicznie formy.


OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.
-50 %
Producent: Olimp
Zalecany w okresie planowania ciąży, ciąży i laktacji Optymalna, zgodna z rekomendacjami ekspertów dawka Pomaga zapewnić prawidłowe warunki do rozwoju płodu Sprzyja utrzymaniu właściwego poziomu homocysteiny Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego Pomaga w prawidłowej produkcji kr..
5,99 zł 2,99 zł Bez podatku:2,99 zł
Producent: Aliness
Źródło folianu w aktywnej metabolicznie, opatentowanej postaci Quatrefolic® Zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia Regulacja metabolizmu homocysteiny Pomoc w prawidłowej produkcji krwi Polecany dla kobiet w ciąży Aliness Methylo Folian 5-MTHF to suplement diety zawierający przyswa..
34,90 zł Bez podatku:34,90 zł
Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności