Menu
Koszyk

Witamina B12

Witamina B12 (kobalamina) to rozpuszczalny w wodzie związek chemiczny zawierający kobalt. Jako jedna z niewielu witamin nie występuje w roślinach. Podobnie jak pozostałe witaminy z grupy B pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny i jest ważna dla utrzymania optymalnych funkcji układu nerwowego. Oprócz tego warunkuje przemiany homocysteiny, sprzyjając zdrowiu układu krążenia. Pełni też istotną rolę regulatora produkcji czerwonych ciałek krwi, a dzięki temu chroni przed niedokrwistością.

W suplementacji najbardziej popularne są dwie formy kobalaminy - cyjanokobalamina oraz metylokobalamina, przy czym aktywna biologicznie i uznawana za lepiej przyswajalną jest ta druga. Rzadziej spotyka się adenozynokobalaminę, która także jest aktywna biologicznie, czy hydroksykobalaminę, która jest formą niemetylowaną, ale bardzo łatwo przekształca się w bioaktywną kobalaminę. Wszystkie są dostępne w naszej ofercie.


Producent: Aliness
Aktywna i doskonale przyswajalna forma witaminy B12 Bierze czynny udział w metabolizmie ważnych związków Sprzyja funkcjonowaniu układu nerwowego Wspiera prawidłową produkcję erytrocytów Produkt przyjazny weganom i wegetarianom Aliness Witamina B12 Methylcobalamin to suplement diety z..
29,90zł Bez podatku:29,90zł
Producent: BetterYou
Przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznegoSprzyja optymalnemu funkcjonowaniu układu nerwowegoPomaga utrzymać prawidłowy metabolizm homocysteinyWspomaga układ odpornościowy i niweluje zmęczenieWygodna alternatywa dla kapsułek i tabletekBetterYou Boost B12 Oral Spray to supleme..
64,90zł Bez podatku:64,90zł
Producent: Jarrow Formulas
Witamina B12 w bioaktywnej (metylowanej) formie Smaczne pastylki do ssania o smaku owocowym Posłodzone ksylitolem – bez dodatku cukru Odpowiednie dla wegetarian oraz wegan Efektywne uzupełnienie niedoborów Jarrow Methyl B-12 to suplement diety zawierający metylokobalaminę – ..
39,90zł Bez podatku:39,90zł
Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności