Menu
Koszyk

Mangan

Mangan to pierwiastek powszechnie występujący w przyrodzie, w śladowych ilościach obecny w ludzkim organizmie i traktowany jak mikroelement niezbędny do życia. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów, wspomaga zdrowie tkanki łącznej, kontroluje wchłanianie wapnia i sprzyja regulacji poziomu cukru we krwi. Jest też niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Ponadto współtworzy dysmutazę ponadtlenkową mitochondrialną, będącą jednym z kluczowych enzymów przeciwutleniających w ustroju.

Najlepszym naturalnym źródłem manganu są orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Warto sięgać po nie regularnie, gdyż deficyt tego pierwiastka może przyczynić się do osłabienia płodności, deformacji kości, zaburzeń ze strony układu nerwowego. Niedobór manganu można wyrównać z pomocą suplementów diety. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty zwierające odpowiednią dawkę manganu w dobrze przyswajalnej formie.


Producent: Swanson
Mangan w postaci chelatu aminokwasowego Albion®Stabilna i wysoce przyswajalna forma manganu Promuje prawidłowy metabolizm energetyczny Chroni komórki przed stresem oksydacyjnymSprzyja utrzymaniu zdrowych kości  Swanson Albion® Chelated Manganese to suplement diety zawierający opa..
27,99 zł Bez podatku:27,99 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności