Menu
Koszyk

  VIVIO Chlorek magnezu sześciowodny 1000g

  VIVIO Chlorek magnezu sześciowodny 1000g
  Brak na magazynie
  VIVIO Chlorek magnezu sześciowodny 1000g
  5,99 zł
  Bez podatku: 5,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Vivio
  • Chlorek magnezu w formie rozpuszczalnych w wodzie płatków
  • Rewolucyjne wchłanianie transdermalne
  • Wspiera procesy energetyczne
  • Poprawia funkcje kognitywne

  ViVio Chlorek magnezu sześciowodny to najwyższej czystości magnez w formie płatków, który przeznaczony jest do sporządzania roztworu. Środek ten może wpłynąć na zwiększenie stężenia tego minerału w organizmie, oferując tym samym liczne benefity zdrowotne.

  Magnez jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który jest drugim co do wielkości występującym w naszym organizmie pierwiastkiem. Spożywanie produktów wysoce przetworzonych, życie w ciągłym stresie, a także stosowanie  zbyt dużych ilości sztucznych nawozów w rolnictwie, sprawia że coraz większa ilość osób stwierdza u siebie niedobory magnezu. Biorąc pod uwagę znaczenie pierwiastka, który stanowi kluczowy element licznych enzymów oraz podstawowych funkcji komórek, jak np. tworzenie białek czy przekaźnictwo neuronalne, stan ten jest wysoce niekorzystny. Z tego powodu magnez jest czołowym suplementem, który spożywa znaczna część populacji.

  Pośród benefitów wzrostu poziomu tego pierwiastka wymienia się m.in. poprawę funkcji kognitywnych, spadek częstotliwości i intensywności kurczy mięśniowych oraz lepszą odporność na stres. Co więcej, stężenie magnezu powiązane jest także z utrzymaniem zdrowia psychicznego, a także poziomem energii w ciągu dnia.

  Przewaga dzięki formie chlorku
  Chlorek magnezu to specyficzna, wyjątkowo łatwo przyswajalna forma magnezu, która szczególnie dobrze wchłania się transdermalnie, czyli po prostu przez skórę.  Wystarczy dodać szklankę płatków magnezowych do kąpieli i zamoczyć ciało na około 20 minut. Już taki czas ekspozycji wystarcza, by po kilku sesjach organizm był w stanie przyjąć dawkę, która może efektywnie podnieść stężenie pierwiastka. Taka forma przyjmowania go jest polecana szczególnie osobom, które mają problemy z wchłanianiem magnezu z układu pokarmowego. 

  Podsumowując, ViVio Chlorek magnezu sześciowodny to ciekawa propozycja dla osób poszukujących alternatywnego rozwiązania kłopotu z obniżonymi stężeniem magnezu. Może być także game-changerem dla osób zmagających się z zaburzeniami wchłaniania tego pierwiastka w standardowej drodze układu pokarmowego.

  Kuracja przez skórę: do wanny z wodą dodaj 1-2 szklanki chlorku magnezu i rozkoszuj się kąpielą przez około pół godziny. Ważne - nie używaj w tym czasie mydła ani innych środków do kąpieli. Jeśli skóra jest bardzo wrażliwa, kąpiel może powodować na początku lekkie uczucie ciepła, szczypania czy pieczenia, jednak to wrażenie mija po bardzo krótkim czasie.Relaks stóp: rozpuść szklankę chlorku magnezu w 3-4 litrach ciepłej wody. Mocz stopy przez 20-30 minut, następnie opłucz stopy czystą wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Pure (bez dodatków)
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności