Menu
Koszyk

  NOW FOODS White Willow Bark 400mg 100 kaps.

  NOW FOODS White Willow Bark 400mg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS White Willow Bark 400mg 100 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Ekstrakt z kory wierzby białej standaryzowany do 15% salicyny 
  • Nazywany aspiryną stworzoną przez matkę naturę
  • Silne właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne 
  • Potencjalne działanie przeciwgorączkowe  
  • Hamowanie agregacji płytek krwi 

  Now Foods White Willow Bark to suplement diety, który zawiera ekstrakt z kory wierzby białej standaryzowany do 15% salicyny. 

  Wierzba biała (Salix alba L.) to wysokie drzewo występujące w różnych częściach świata. Jego kora jest traktowana jako surowiec leczniczy, zdolny do niwelowania bólu, stanu zapalnego i gorączki. Za takie właściwości odpowiadają glikozydy fenolowe, reprezentowane głównie przez salicynę oraz działające z nimi synergistycznie flawonoidy, fenolokwasy i garbniki.  

  Naturalna aspiryna 
  Obecne w korze wierzy białej glikozydy salicylowe są łatwo degradowane w przewodzie pokarmowym, uwalniając przy tym alkohol salicylowy. W wątrobie utlenia się on do kwasu salicylowego, wykazującego tożsame działanie z syntetycznym kwasem acetylosalicylowym,  powszechnie znanym jako aspiryna. Z uwagi na to, że proces ten odbywa się w wątrobie, śluzówka żołądka pozostaje bezpieczna i nie ma ryzyka jej podrażnienia.  

  Właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe 
  Syntetyczna aspiryna jest jednym z pierwszych leków, po jakie sięga się przy dolegliwościach bólowych, przeziębieniu lub gorączce. Naturalna salicyna i jej pochodne mogą okazać się równie skuteczne. Zwykle mówi się, że za ich przeciwzapalnym i przeciwbólowym działaniem stoi hamujący wpływ na cyklooksygenazy COX-1 i COX-2 , choć najnowsze badania wskazują raczej na blokowanie uwalniania PGE2. Dodatkowo wykazano, że związki te ograniczają produkcję difosforanu adenozyny (ADP), który przyczynia się do agregacji płytek krwi. 

  Podsumowując, Now Foods White Willow Bark to wysokiej jakości preparat na bazie kory wierzby białej. Zawiera ona związki będące prekursorem kwasu salicylowego, działającego podobnie jak jego syntetyczny odpowiednik, czyli popularna aspiryna. 

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 50
  w porcji (2 kasułki)zawartość%ZDS
  Węglowodany ogółem< 1 g< 1%*
  Ekstrakt z kory wierzby (Salix spp.) (min. 15% salicyny)800 mg
  Pozostałe składniki: Żelatyna (kapsułka), stearynian magnezu (pochodzenia roślinnego), kwas stearynowy (pochodzenia roślinnego).
  Przyjmować 2 kapsułki 1-2 razy dziennie z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności