Menu
Koszyk

  SWANSON Butcher's Broom 470mg 100 kaps

  SWANSON Butcher's Broom 470mg 100 kaps
  Brak na magazynie
  SWANSON Butcher's Broom 470mg 100 kaps
  19,99 zł
  Bez podatku: 19,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Sproszkowany korzeń ruszczyka kolczastego w kapsułkach 
  • Może przyczynić się do złagodzenia uczucia „ciężkich nóg” 
  • Sprzyja zwiększeniu napięcia ścian naczyń żylnych 
  • Wykazuje właściwości przeciwobrzękowe
  • Posiada potencjał przeciwzapalny  

  Swanson Butcher’s Broom to suplement diety w skład którego wchodzi sproszkowany korzeń ruszczyka kolczastego. Roślina ta słynie z działania przeciwobrzękowego oraz przeciwzapalnego i jest chętnie wykorzystywana w celu poprawy krążenia w kończynach dolnych.  

  Ruszczyk kolczasty (Ruscus aculeatus), potocznie nazywany „miotłą rzeźnika” (Butcher’s Broom), to roślina przynależąca do szparagowatych. Jej kłącza oraz korzeń stanowią ceniony surowiec leczniczy, który od wieków był wykorzystywany przez zielarzy do zwalczania stanów zapalnych i  dysfunkcji układu krążenia. Zawiera on liczne związki bioaktywne, wśród których kluczową rolę odgrywają należące do saponin sterolowych ruskogenina i neogenogenina. 

  Ruszczyk kolczasty posiada potencjał przeciwzapalny. Zawdzięcza go dużej zawartości ruskogeniny, która jest zdolna do ograniczania aktywności ICAM-1 (międzykomórkowa molekuła adhezyjna 1), w konsekwencji czego zahamowana zostaje migracja leukocytów poprzez śródbłonek. Przypuszcza się, że działanie przeciwzapalne przyczynia się do redukcji odczucia bólu.  

  Obecna w ruszczyku kolczastym ruskogenina wykazuje działanie wazokontrykcyjne (naczyniozwężające). Jest ono efektem nasilonego uwalniania noradrenaliny z zakończeń nerwowych oraz pobudzenia postsynaptycznych receptorów adrenergicznych α1 i α2.  Co ważne, działanie to nie dotyczy układu tętniczego. 

  Wyciągi z ruszczyka kolczastego mogą ograniczać ekspresję enzymu elastazy. Jest on odpowiedzialny za degradację włókien elastyny, będącej kluczowym składnikiem ścian większych naczyń krwionośnych. 

  Podsumowując, Swanson Butcher’s Broom może okazać się dobrym wyborem zwłaszcza dla osób wykonujących pracę stojącą, doświadczających uczucia ciężkich i obolałych nóg. 

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Ruszczyk kolczasty (Ruscus aculeatus) (korzeń)470 mg*
  Pozostałe składniki: Żelatyna, stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka.
  1 kapsułka dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności