Menu
Koszyk

  INTENSON Moringa proszek 150g

  INTENSON Moringa proszek 150g
  Brak na magazynie
  INTENSON Moringa proszek 150g
  12,99 zł
  Bez podatku: 12,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Intenson
  • Suszone, starte na proszek liście moringi olejodajnej 
  • Źródło substancji o potencjale przeciwutleniającym
  • Produkt w 100% naturalny i wolny od dodatków  
  • Roślina zasobna w cenne składniki odżywcze
  • Uznawana za wartościową roślinę leczniczą

  Intenson Moringa to produkt w 100% naturalny, który zawiera suszone, starte na proszek liście moringi olejodajnej. Roślina ta jest nazywana „cudownym drzewem”, gdyż stanowi bogate źródło cennych składników odżywczych i substancji o potencjale leczniczym. 

  Moringa olejodajna (Moringa olifera) to wiecznie zielone, niewielkie drzewo liściaste, rosnące głównie w klimacie tropikalnym. Jest niezwykle popularne wśród mieszkańców krajów afrykańskich, którzy chętnie wykorzystują różne części rośliny (liście, korzenie, kwiaty, nasiona, owoce, młode pędy) w celach kulinarnych i leczniczych. 

  Liście moringi stanowią cenny dodatek do diety. Są one znakomitym źródłem wielu różnorodnych składników odżywczych. Można w nich znaleźć sporo błonnika oraz białka o wysokiej zawartości aminokwasów BCAA, argininy, glicyny i lizyny. Odnotowano również obecność kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-3. Oprócz tego występują w nich witaminy (A, C, witaminy z grupy B, foliany) oraz związki mineralne, w tym znaczące ilości potasu, wapnia, magnezu i fosforu. 

  Liściom moringi przypisuje się właściwości lecznicze. Są one uwarunkowane obecnością związków biologicznie czynnych, wśród których znajdują się flawonoidy, glukozynolany oraz powstające w wyniku ich rozkładu izotiocyjaniany. Substancje te mają wysoki potencjał przeciwutleniający, mogą mieć korzystny wpływ na gospodarkę lipidową i węglowodanową, a ponadto sprzyjają redukcji stanów zapalnych w organizmie. Z badań wynika również, że moringa ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe,  a dzięki temu może wspomagać walkę z patogenami. 

  Podsumowując, Intenson Moringa to cenny surowiec farmakopealny i naturalne źródło różnorodnych składników bioaktywnych, które mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania organizmu.   

  1 łyżeczkę (ok. 5g) wymieszać z wodą, sokiem lub jogurtem. Można również dodać do musli, owsianki czy sałatek.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Naturalny, Pure (bez dodatków)
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności