Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST Best Saw Palmetto 320mg 60 kaps.

  DOCTOR'S BEST Best Saw Palmetto 320mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST Best Saw Palmetto 320mg 60 kaps.
  89,00 zł
  Bez podatku: 89,00 zł
  • Reguluje tempo konwersji testosteronu do dihydrotestoronu.
  • Przeciwdziała wypadaniu włosów i wspiera ich odrastanie
  • Podnosi jakość życia i poziom energii
  • Wspiera walkę z chorobami prostaty

  Doctor's Best Best Saw Palmetto to suplement diety w formie kapsułek zawierający ekstrakt z palmy sabałowej. Środek ten jest szczególnie użyteczny w przypadku walki z łysieniem typu androgenowego, trądzikiem, czy przerostem prostaty, czyli schorzeniami powiązanymi z nadmiarem dihydrotestosteronu.

  Ekstrakt z owoców palmy sabałowej (Serenoa repens) znany także pod nazwą Saw Palmetto, jest źródłem licznych bioaktywnych kwasów tłuszczowych i steroli roślinnych. Wyciąg ten jest stosowany od stuleci w azjatyckiej medycynie tradycyjnej jako element kuracji zaburzeń potencji czy przerostu prostaty. Poza naukowo udokumentowanymi właściwościami przeciwzapalnymi, ekstrakt ten posiada unikalną zdolność do inhibicji enzymu 5-alfa-reduktazy. Jest on odpowiedzialny za konwersje testosteronu do silniej androgennego hormonu, jaki jest dihydrotestosteron DHT. Ponadto spekuluje się na temat powinowactwa steroli zawartych w ekstrakcie do receptorów zlokalizowanych w obrębie prostaty.

  Pośrednim efektem zmniejszonej konwersji testosteronu do DHT jest wzrost poziomu pierwszego hormonu. Efektami wzrostu jego stężenia jest poprawa libido, samopoczucia i poziomu energii oraz wzrost wydolności fizycznej. Badacze potwierdzili, że suplementacja 320 mg ekstraktu, co odpowiada jednej kapsułce preparatu, była w stanie w sposób odczuwalny wpływać na jakość życia mężczyzn badanych.

  Saw Palmetto z powodzeniem stosowany jest w kuracji przerostu prostaty, gdzie jego skuteczność porównuje się do wysoce inwazyjnego finasterydu. Ekstrakt wyraźnie zmniejszał objawy tego schorzenia, będąc skuteczniejszym od ww. leku w np. zaburzeniach oddawania moczu. Ponadto naukowcy powiązali stosowanie Saw Palmetto z wyraźnym spadkiem istotnego parametru raka prostaty, jakim jest PSA (Prostate Specific Antigen).    

  Udowodniono także, że w związku z wcześniej opisanymi zdolnościami, ekstrakt z palmy sabałowej skutecznie zapobiega utracie włosów oraz może wspierać ich odrastanie w androgenowym modelu łysienia, także w przypadku kobiet. Użytkownicy zgłaszają także, iż w wyniku suplementacji ekstraktem wraz z poprawą ilości i jakości włosów zanika problem wyprysków i przetłuszczającej się cery.

  Podsumowując, Doctor's Best Best Saw Palmetto to monopreparat przynoszący liczne benefity, wśród których znajduje się wzrost poziomu testosteronu oraz przeciwdziałanie i łagodzenie objawów schorzeń prostaty. Ponadto suplement ten znacząco ogranicza wypadanie włosów.

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Saw Palmetto ekstrakt (w tym 288 mg kwasów tłuszczowych)320 mg-
  Pozostałe składniki: Żelatyna (kapsułka), gliceryna.
  1 kapsułka dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności