Menu
Koszyk

  ALINESS Natural Ashwagandha 9% 100 kaps.

  ALINESS Natural Ashwagandha 9% 100 kaps.
  ALINESS Natural Ashwagandha 9% 100 kaps.
  39,90 zł
  Bez podatku: 39,90 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Aliness
  • Standaryzowany ekstrakt z Ashwagandhy
  • Wzrost odporności na stres psychiczny i fizyczny
  • Poprawa jakości snu i samopoczucia
  • Tonizacja układu nerwowego
  • Właściwości antystresowe

  Aliness Natural Ashwagandha 9% to naturalny suplement diety zawierający wysokiej jakości ekstrakt z Ashwagandhy, standaryzowany na zawartość najważniejszych substancji aktywnych (witanolidów, witaferyny A i alkaloidów). Ashwagandha posiada szeroko udokumentowane właściwości wyciszające, uspokajające i przeciwstresowe.

  Ashwagandha (Withania somnifera) to ajurwedyjskie zioło stosowane od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie indyjskiej w celu poprawy tolerancji na stres, zwiększenia witalności oraz polepszenia jakości snu. W celach terapeutycznych stosowane są w szczególności jej korzenie, które obfitują w wysoce bioaktywne związki zwane witanolidami.

  Ashwagandha - królowa adaptogenów
  Adaptogeny to grupa substancji ułatwiających adaptację organizmu do niesprzyjających warunków środowiskowych, związanych głównie z częstą i/lub długotrwałą ekspozycją na stres. Substancje te, poprzez różne mechanizmy, pomagają utrzymać homeostazę, sprawiając że samopoczucie jest lepsze, a negatywne skutki stresu są mniej odczuwalne.

  Jednym z najpopularniejszych adaptogenów jest Ashwagandha. Roślinie tej przypisuje się wiele właściwości, które sprawiają, że nasz organizm lepiej radzi sobie w sytuacjach stresowych. Przede wszystkim Ashwagandha zmniejsza aktywność układu nerwowego - sprawia, że bodźce stresowe są mniej odczuwalne. Ponadto zmniejsza poziom kortyzolu („hormonu stresu”) oraz wykazuje działanie neuroprotekcyjne i prokognitywne. Roślina ta posiada również właściwości tonizujące poprzez wpływ na receptory GABA(A). Dzięki temu nie tylko wycisza, ale także poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie.

  Podsumowując, Aliness Natural Ashwagandha 9% to suplement diety, który może być pomocny stanach wyczerpania i obciążenia psychicznego. Idealnie sprawdzi się wśród osób zapracowanych i narażonych na stres.

  Porady eksperta:

  W zależności od celu i indywidualnej tolerancji, Ashwagandhę można przyjmować o różnych porach dnia. Rano - by wyciszyć się w ciągu dnia i/lub wieczorem, by ułatwić zasypianie. W niektórych przypadkach Ashwagandha może działać energetyzująco i jej stosowanie na noc może wręcz utrudniać zasypianie. Wtedy najlepiej sięgnąć po ostatnią dawkę w pierwszej połowie dnia. Natomiast w sytuacji, gdy przyczynia się do nadmiernej senności, powinna być przyjmowana jedynie wieczorem.

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Ekstrakt z Ashwagandha (Withania somnifera)590 mg*
  - w tym:
  8% witanolidów47,2 mg*
  1% alkaloidów6 mg*
  0,5% witaferyna A3 mg*
  Pozostałe składniki: Otoczka kapsułki: (hydroksypropylometyceluloza).Produkt bez GMO, nie zawiera glutenu, laktozy oraz soi.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie wraz z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO, Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności