Menu
Koszyk

  ALINESS Witamina B-15 Methyl 100 kaps.

  ALINESS Witamina B-15 Methyl 100 kaps.
  Brak na magazynie
  ALINESS Witamina B-15 Methyl 100 kaps.
  34,90 zł
  Bez podatku: 34,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Aliness
  • Zestaw witamin z grupy B zawierający formy metylowane
  • Usprawnia przebieg licznych przemian biochemicznych w organizmie
  • Wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i krwiotwórczego
  • Korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci
  • Sprzyja zmniejszeniu stężenia homocysteiny we krwi

  Aliness Witamina B Complex B-15 Methyl to suplement diety zawierający kompleks 11 witamin z grupy B w formie kapsułek wegetariańskich, który skutecznie uzupełnia codzienną dietę w związki niezbędne dla optymalnego funkcjonowania organizmu człowieka. Ponadto, ze względu na obecność aktywnej i dobrze przyswajalnej formy kwasu foliowego oraz witaminy B12, produkt jest szczególnie rekomendowany osobom z upośledzoną aktywnością enzymu MTHFR i podwyższonym stężeniem homocysteiny w osoczu krwi.

  Witaminy z grupy Bodpowiadają za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego, krwiotwórczego, hormonalnego, odpornościowego, sercowo-naczyniowego i mięśniowo-szkieletowego. Uczestniczą w licznych procesach metabolicznych zachodzących w organizmie człowieka, w tym w syntezie hemoglobiny, cholesterolu, neurotransmiterów, przeciwciał czy hormonów steroidowych. Przyczyniają się do zachowania odpowiedniej sprawności intelektualnej, dobrego samopoczucia i optymalnego zdrowia psychicznego. Biorą udział w regulacji gospodarki lipidowej i węglowodanowej organizmu.

  Warto również podkreślić, iż niektóre osoby w populacji charakteryzują się nieprawidłową aktywnością enzymu MTHFR, dlatego tak istotne znaczenie ma w ich przypadku odpowiednia forma witamin z grupy B, która wchłania się bezpośrednio z przewodu pokarmowego i szybko trafia do krwiobiegu.

  Podsumowując, Aliness Witamina B Complex B-15 Methyl to preparat będący źródłem dobrze przyswajalnych form witamin z grupy B, który wspomaga optymalne funkcjonowanie organizmu, zapobiega niedoborom oraz może zapewniać właściwe stężenie folianów w surowicy i krwinkach czerwonych u osób z poliformizmem w genie MTHFR i/lub hiperhomocysteinemią.

  Porady eksperta:

  Sugeruje się, aby preparat przyjmować w pierwszej połowie dnia w celu wyeliminowania ryzyka wystąpienia ewentualnych trudności z zasypianiem.

  Warto mieć świadomość, że długotrwałe przyjmowanie witaminy B6 w dawce powyżej 10 mg na dobę może prowadzić do łagodnego uczucia mrowienia i drętwienia, które jednak nie jest szkodliwe dla zdrowia. W celu zmniejszenia możliwych skutków ubocznych suplementacji witamin z grupy B, rekomenduje się ich spożycie wraz z posiłkiem.
  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Cholina25 mg**
  Witamina B5 (Kwas pantotenowy) (jako D-pantotenian wapnia )15 mg250%
  Witamina B1 (Tiamina) (jako Chlorowodorek tiaminy)15 mg1364%
  Witamina B2 (Ryboflawina)15 mg1071%
  Witamina B6 (jako pirydoksalo-5-fosforan)15 mg1071%
  Niacyna (jako kwas nikotynowy)15 mg94%
  Inozytol15 mg**
  Kwas p-aminobenzoesowy (PABA)15 mg**
  Sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego232 µg60%
  - w tym folian120 µg
  Witamina B12 (metylokobalamina)15 µg600%
  Biotyna (jako D-biotyna)15 µg30%
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności