Menu
Koszyk

ALINESS Witamina B-15 Methyl 100 kaps.

ALINESS Witamina B-15 Methyl 100 kaps.
ALINESS Witamina B-15 Methyl 100 kaps.
34,90 zł
Bez podatku: 34,90 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Aliness
  • Zestaw witamin z grupy B zawierający formy metylowane
  • Usprawnia przebieg licznych przemian biochemicznych w organizmie
  • Wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i krwiotwórczego
  • Korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci
  • Sprzyja zmniejszeniu stężenia homocysteiny we krwi

Aliness Witamina B Complex B-15 Methyl to suplement diety zawierający kompleks 11 witamin z grupy B w formie kapsułek wegetariańskich, który skutecznie uzupełnia codzienną dietę w związki niezbędne dla optymalnego funkcjonowania organizmu człowieka. Ponadto, ze względu na obecność aktywnej i dobrze przyswajalnej formy kwasu foliowego oraz witaminy B12, produkt jest szczególnie rekomendowany osobom z upośledzoną aktywnością enzymu MTHFR i podwyższonym stężeniem homocysteiny w osoczu krwi.

Witaminy z grupy Bodpowiadają za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego, krwiotwórczego, hormonalnego, odpornościowego, sercowo-naczyniowego i mięśniowo-szkieletowego. Uczestniczą w licznych procesach metabolicznych zachodzących w organizmie człowieka, w tym w syntezie hemoglobiny, cholesterolu, neurotransmiterów, przeciwciał czy hormonów steroidowych. Przyczyniają się do zachowania odpowiedniej sprawności intelektualnej, dobrego samopoczucia i optymalnego zdrowia psychicznego. Biorą udział w regulacji gospodarki lipidowej i węglowodanowej organizmu.

Warto również podkreślić, iż niektóre osoby w populacji charakteryzują się nieprawidłową aktywnością enzymu MTHFR, dlatego tak istotne znaczenie ma w ich przypadku odpowiednia forma witamin z grupy B, która wchłania się bezpośrednio z przewodu pokarmowego i szybko trafia do krwiobiegu.

Podsumowując, Aliness Witamina B Complex B-15 Methyl to preparat będący źródłem dobrze przyswajalnych form witamin z grupy B, który wspomaga optymalne funkcjonowanie organizmu, zapobiega niedoborom oraz może zapewniać właściwe stężenie folianów w surowicy i krwinkach czerwonych u osób z poliformizmem w genie MTHFR i/lub hiperhomocysteinemią.

Porady eksperta:

Sugeruje się, aby preparat przyjmować w pierwszej połowie dnia w celu wyeliminowania ryzyka wystąpienia ewentualnych trudności z zasypianiem.

Warto mieć świadomość, że długotrwałe przyjmowanie witaminy B6 w dawce powyżej 10 mg na dobę może prowadzić do łagodnego uczucia mrowienia i drętwienia, które jednak nie jest szkodliwe dla zdrowia. W celu zmniejszenia możliwych skutków ubocznych suplementacji witamin z grupy B, rekomenduje się ich spożycie wraz z posiłkiem.
Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Cholina25 mg**
Witamina B5 (Kwas pantotenowy) (jako D-pantotenian wapnia )15 mg250%
Witamina B1 (Tiamina) (jako Chlorowodorek tiaminy)15 mg1364%
Witamina B2 (Ryboflawina)15 mg1071%
Witamina B6 (jako pirydoksalo-5-fosforan)15 mg1071%
Niacyna (jako kwas nikotynowy)15 mg94%
Inozytol15 mg**
Kwas p-aminobenzoesowy (PABA)15 mg**
Sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego232 µg60%
- w tym folian120 µg
Witamina B12 (metylokobalamina)15 µg600%
Biotyna (jako D-biotyna)15 µg30%

Napisz opinię

Zła Dobra
Tagi: Wegański, Wegetariański
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności