Menu
Koszyk

  HEPATICA Bacopa Monnieri 90 kaps.

  HEPATICA Bacopa Monnieri 90 kaps.
  HEPATICA Bacopa Monnieri 90 kaps.
  29,90 zł
  Bez podatku: 29,90 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Hepatica
  • Ekstrakt standaryzowany na zawartość 20% bakozydów
  • Ajurwedyjska roślina o właściwościach adaptogennych
  • Naturalne właściwości tonizujące i wyciszające
  • Wspomaga pamięć, koncentrację i uczenie się
  • Pomaga w walce ze stresem oksydacyjnym

  Hepatica Bacopa Monnieri to suplement diety zawierający standaryzowany wyciąg z liści Bacopa monnieri. Preparat powstał z myślą o tych, którzy korzystając z dóbr natury chcą wspomóc pamięć i koncentrację.

  Bakopa drobnolistna (Bacopa monnieri) to roślina tradycyjnej hinduskiej medycyny – Ajurwedy. Zaliczana jest do adaptogenów, co oznacza, że zawiera substancje pomagające przystosować się do stresu i niekorzystnych warunków środowiska. Największe znaczenie w poprawianiu funkcji poznawczych przypisuje się bakozydom A i B . Roślina zawiera także flawonoidy i związki fenolowe o właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych oraz fitosterole.

  Wspomaga funkcje kognitywne
  Jednym z ważniejszych obszarów działania składników aktywnych bakopy jest hipokamp. Wspomagając przewodnictwo nerwowe i działając na rzecz większej dostępności acetylocholiny w mózgu, przyjmowana systematycznie może przyczynić się do poprawy pamięci, koncentracji i szybszego myślenia.

  Ochrona OUN
  Bakozydy wpływając na agregację lipofuscyny w korze mózgowej, mogą  przyczynić się do spowolnienia powstawania zmian zwyrodnieniowych w OUN. Co więcej, właściwości przeciwutleniające bakopy związane m.in. ze wzmaganiem aktywności enzymów antyoksydacyjnych mają działanie neuroochronnie.

  Pomocny na lęk i stres
  Dotychczasowe badania przyniosły obiecujące wyniki dotyczące przeciwstresowego działania bakopy. Przypisuje się je zdolnościom do modulowania ekspresji genu biomarkera stresu (białka Hsp70 ), cytochromu P450 i dysmutazy ponadtlenkowej.

  Podsumowując, Hepatica Bacopa Monnieri to preparat naturalnie wspomagający sprawność intelektualną, ważną zarówno dla osób uczących się, pracujących jak i tych w podeszłym wieku.

  Porady eksperta:

  Badania dowodzą, że najlepsze efekty stosowania preparatów z Bacopa monnieri uzyskuje się podczas długoterminowej suplementacji.

  Z uwagi na pewne działanie uspokajające i przeciwstresowe, warto aby suplementacja stała się częścią wieczornego rytuału.

  Główne substancje czynne – bakozydy należą do saponin steroidowych, dlatego kapsułkę warto zażywać z posiłkiem zawierającym tłuszcze.

  Wielkość opakowania: 90 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Standaryzowany ekstrakt z liści Bacopy (Bacopa monnieri) – 20% bakozydów200mg*
  Pozostałe składniki: Hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 1 kapsułkę raz dziennie po posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności