Menu
Koszyk

  JARROW Biotin 5000mcg 100 kaps.

  JARROW Biotin 5000mcg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  JARROW Biotin 5000mcg 100 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Biotyna zamknięta w wegetariańskich kapsułkach 
  • Wspiera prawidłowe funkcje układu nerwowego
  • Korzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów 
  • Promuje prawidłowy metabolizm energetyczny
  • Przyczynia się do wzmocnienia paznokci 

  Jarrow Biotin to suplement diety w skład którego wchodzi biotyna, witamina należąca do rodziny witamin B. Preparat jest dostępny w postaci wegetariańskich kapsułek. 

  Biotyna, czyli witamina B7, zwana również witaminą H, to organiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie. Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, pełni m.in. funkcję koenzymu kilku enzymów i wchodzi w skład karboksylaz biotynozależnych. 

  Biotyna pomaga utrzymać w dobrej kondycji włosy, skórę i paznokcie. W swojej strukturze zawiera siarkę, przez co odgrywa ważną rolę w produkcji keratyny, będącej budulcem przydatków skóry. Charakterystycznymi objawami deficytu biotyny są zmiany skórne – wysypki, przebarwienia, łuszczenie się naskórka. Oprócz tego może pojawić się zwiększona łamliwość paznokci i nadmierne wypadanie włosów. 

  Biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych. Jest aktywatorem enzymów zaangażowanych w produkcję mieliny, która pokrywa włókna nerwowe, chroni je przed uszkodzeniami i warunkuje sprawne przewodzenie impulsów nerwowych. 

  Biotyna jest ważna dla utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Jako składnik karboksylaz biotynozależnych kontroluje przebieg kilku kluczowych reakcji biochemicznych zachodzących w ustroju. Wśród nich można wymienić m.in. cykl Krebsa, glukoneogenezę i syntezę kwasów tłuszczowych. 

  Biotyna może wpływać na krzepnięcie krwi. Wspólnie z witaminą K uczestniczy w produkcji protrombiny – glikoproteiny odgrywającej kluczową rolę w przebiegu procesu krzepnięcia krwi. 

  Podsumowując, Jarrow Biotin to preparat, który pomaga uzupełnić niedobór biotyny. Zwiększone zapotrzebowanie na tę witaminę występuje u nałogowych palaczy i alkoholików.  

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Biotyna5,000 mcg16670%
  Pozostałe składniki: Fosforan Wapnia, Celuloza, Stearynian Magnezu (Źródło Roślinne) i Ditlenek Krzemu, Żelatyna (Kapsułka)
  1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności