Menu
Koszyk

  SWANSON Chromium Picolinate 200mcg 200 kaps.

  SWANSON Chromium Picolinate 200mcg 200 kaps.
  SWANSON Chromium Picolinate 200mcg 200 kaps.
  17,99 zł
  Bez podatku: 17,99 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Swanson
  • Wysoce biodostępna i łatwo przyswajana forma chromu 
  • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi
  • Ważny dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego
  • Wspiera metabolizm składników odżywczych
  • Sprzyja poprawie insulinowrażliwości   

  Swanson Chromium Picolinate to suplement diety w skład którego wchodzi chrom w formie pikolinianu chromu. Jest to stabilna, wysoce biodostępna i łatwo przyswajalna forma tego pierwiastka, umożliwiająca skuteczne uzupełnienie ewentualnych niedoborów. 

  Chrom jest mikroelementem koniecznym dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie składników odżywczych, jest też katalizatorem wielu reakcji biochemicznych zachodzących w ustroju.

  Chrom wykazuje działanie hipoglikemizujące, choć dokładny mechanizm tego zjawiska wciąż pozostaje tajemnicą. Naukowcy sugerują istnienie aktywnej biologicznie formy chromu III w organizmie (tzw. chromoduliny), która wywiera istotny wpływ na działanie insuliny i sprzyja jej wiązaniu do receptorów insulinowych. Mówi się również o korelacji pomiędzy chromem a aktywnością transporterów glukozy, głównie GLUT4. 

  Chrom odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym metabolizmie makroskładników odżywczych. Jego niedobór pociąga za sobą upośledzenie procesu przemian lipidów i glucydów oraz zaburzenia wydzielania insuliny. To z kolei może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zespołu metabolicznego i chorób sercowo-naczyniowych. 

  Chrom może przyczynić się do zmiany składu ciała. W kilku badaniach udowodniono, że suplementacja pikolinianem chromu u kobiet z nadwagą spowodowała zmniejszenie masy ciała, przy czym spadek dotyczył głównie zawartości tkanki tłuszczowej. Odnotowano również znaczącą poprawę tolerancji glukozy. 

  Podsumowując, Swanson Chromium Picolinate to preparat, który wzbogaca dietę o wysoką dawkę chromu. Na niedobór tego pierwiastka są szczególnie narażone osoby, które nie przywiązują uwagi do prawidłowego odżywiania i spożywają dużą ilość cukrów prostych. 

  Wielkość opakowania: 200 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 200
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Chrom (z Pikolinianu chromu)200 mcg500%
  Pozostałe składniki: Skrobia ryżowa, żelatyna.
  1 kapsułka dziennie, z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności