Menu
Koszyk

  SWANSON Coleus Forskohlii 400mg 60 kaps.

  SWANSON Coleus Forskohlii 400mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Coleus Forskohlii 400mg 60 kaps.
  24,99 zł
  Bez podatku: 24,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Sproszkowany korzeń pokrzywy indyjskiej w kapsułkach
  • Lecznicza roślina szeroko stosowana w Ajurwedzie   
  • Bogate źródło bioaktywnego diterpenu forskoliny 
  • Szerokie spektrum korzystnych właściwości 
  • Może wspierać funkcje układu krążenia 

  Swanson Coleus Forskohlii to suplement diety w skład którego wchodzi sproszkowany korzeń pokrzywy indyjskiej, zamknięty w wygodnych do stosowania kapsułkach. 

  Pokrzywa indyjska (Coleus forskohlii) to roślina pochodząca z krajów tropikalnych. Specjaliści medycyny ajurwedyjskiej traktują ją jako roślinę leczniczą i szeroko wykorzystują w terapii schorzeń układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Najważniejszą częścią pokrzywy indyjskiej jest korzeń, bowiem to on zawiera największe stężenie forskoliny – diterpenu odpowiedzialnego za korzystne właściwości rośliny. 

  Naukowcy zidentyfikowali jeden zasadniczy mechanizm działania forskoliny. Opiera się on na stymulacji enzymu cyklazy adenylowej, katalizującego przemianę adenozyno-5'-trifosforanu (ATP) w cykliczny adenozyno-3', 5'-monofosforan (cAMP), będący głównym regulatorem aktywności wszystkich najważniejszych enzymów w komórce. Wzrost poziomu wewnątrzkomórkowego cAMP jest szczególnie istotny w zaburzeniach układu krążenia, nadciśnieniu tętniczym, otyłości, astmie, łuszczycy, gdyż we wszystkich wymienionych schorzeniach obserwuje się spadek stężenia cAMP. 

  Forskolina może sprzyjać zdrowiu układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Oprócz wspomnianego, korzystnego wpływu na poziom cAMP  dodatkowo jest ona zdolna do poszerzania światła naczyń krwionośnych oraz ograniczania agregacji płytek krwi. W kilku badaniach klinicznych zaobserwowano, że ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego i powoduje znaczne rozszerzenie oskrzeli. 

  Podsumowując, Swanson Coleus Forskohlii to preparat oparty na korzeniu rośliny o dużym potencjale prozdrowotnym, wykazujący szerokie spektrum pozytywnych właściwości. 

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Pokrzywa indyjska (Coleus Forskohlii) (Korzeń)400 mg**
  Pozostałe składniki: Żelatyna, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka.
  Jako suplement diety, przyjmować jedną kapsułkę dwa razy dziennie, popijając wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności