Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST Cinnamon Extract + CinSulin 120 kaps.

  DOCTOR'S BEST Cinnamon Extract + CinSulin 120 kaps.
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST Cinnamon Extract + CinSulin 120 kaps.
  89,00 zł
  Bez podatku: 89,00 zł
  • Ma w składzie opatentowany wodny ekstrakt z kory cynamonowca 
  • Może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi 
  • Przyczynia się do zmniejszenia natężenia stresu oksydacyjnego 
  • Silna koncentracja pożądanych substancji bioaktywnych
  • Przyjazny wegetarianom, wolny od GMO, soi i glutenu

  Doctor's Best Cinnamon Extract + CinSulin to suplement diety w skład którego wchodzi CinSulin® - opatentowany, wodny ekstrakt z kory cynamonowca Burmana. Producent zapewnia, że jedna porcja, czyli 2 kapsułki suplementu, odpowiada 10 kapsułkom zawierającym zwykły, sproszkowany cynamon. 

  Cynamon to znana przyprawa o przyjemnym, słodkawym smaku i zapachu. Pozyskuje się ją z kory różnych gatunków drzew cynamonowych. Jest szeroko stosowana w sztuce kulinarnej, wykorzystuje się ją również w celach prozdrowotnych. Przypuszcza się, że za jej terapeutyczne właściwości odpowiadają polimery procyjanidyny typu A. 

  Prezentowany suplement zawiera opatentowany CinSulin®. Jest to wysokiej jakości wyciąg z kory Cinnamomum burmanii, standaryzowany na zawartość min. 3% polimerów procyjanidyny typu A. Pozyskuje się go w procesie ekstrakcji wodnej, który pozwala na silne skoncentrowanie pożądanych związków chemicznych oraz zredukowanie potencjalnie szkodliwych, takich jak np. kumaryny. 

  Cynamon może przyczynić się do normalizacji poziomu cukru we krwi. Wśród proponowanych mechanizmów jego działania wymienia się pobudzenie fosforylacji receptora insuliny, a w konsekwencji poprawę działania szlaku sygnałowego insuliny. Zaobserwowano, że na skutek aktywności polimerów procyjanidyny typu A dochodzi do usprawniania transportu glukozy do wnętrza komórek oraz stymulacji produkcji glikogenu. 

  Cynamon wykazuje potencjał antyoksydacyjny. Prawdopodobnie zawarte w nim związki aktywują czynnik transkrypcyjny Nrf2, odgrywający ważną rolę w ochronie komórek przed konsekwencjami stresu oksydacyjnego. 

  Podsumowując, Doctor's Best Cinnamon Extract + CinSulin to suplement, który umożliwia wykorzystanie potencjału tkwiącego w cynamonie. 

  Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 2 kapsułkachzawartość%ZDS
  Wyciąg z kory cynamonowca (jako CinSulin®) 500 mg-
  Pozostałe składniki: Zmodyfikowana celuloza (kapsułka wegetariańska), celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu (źródło roślinne).
  Przyjmować 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności