Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST Extra Strength Ginkgo 120mg 120 kaps.

  DOCTOR'S BEST Extra Strength Ginkgo 120mg 120 kaps.
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST Extra Strength Ginkgo 120mg 120 kaps.
  49,90 zł
  Bez podatku: 49,90 zł
  • Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego zamknięty w wegetariańskich kapsułkach 
  • Dostarcza minimum 24% glikozydów flawonowych i 6% laktonów terpenowych 
  • Najwyższa jakość potwierdzona certyfikatem ProfileProven® Quality Assurance
  • Potencjalnie korzystny wpływ na krążenie obwodowe i mózgowe
  • Wzmocnienie ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym

  Doctor’s Best Extra Strength Ginkgo to suplement diety w skład którego wchodzi standaryzowany ekstrakt z liści Ginkgo biloba z gwarantowaną zawartością min. 24% glikozydów flawinowych i 6% laktonów terpenowych. Najwyższą jakość preparatu potwierdza certyfikat ProfileProven® Quality Assurance. 

  Ginkgo biloba (miłorząb dwuklapowy albo japoński) to jedno z najstarszych drzew świata. Jego liście stanowią skarbnicę substancji aktywnych biologicznie. Z terapeutycznego punktu widzenia najbardziej interesującą grupę stanowią flawonoidy oraz terpenoidy. 

  Miłorząb japoński sprzyja redukcji negatywnych skutków stresu oksydacyjnego. Wysoki potencjał antyoksydacyjny wykazuje głównie frakcja flawonoidowa liści. Wchodzące w jej skład związki są zdolne do bezpośredniej neutralizacji wolnych rodników i mają korzystny wpływ na poziom endogennych antyoksydantów, np. glutationu. Warto pamiętać, że stres oksydacyjny sprzyja szybszemu starzeniu się organizmu i może odgrywać znaczącą rolę w rozwoju chorób neurodegeneracyjnych oraz miażdżycy.  

  Ginkgo biloba może przyczynić się do polepszenia krążenia mózgowego i obwodowego. Dowiedziono, że obecne w liściach terpenoidy promują uwalnianie ze śródbłonka naczyniowego tzw. czynnika rozluźniającego mięśnie gładkie naczyń krwionośnych (EDRF), co przekłada się na poprawę krążenia w żyłach, tętnicach i naczyniach kapilarnych. Usprawnienie przepływu krwi przekłada się na lepsze ukrwienie ośrodkowego układu nerwowego oraz sprawniejsze wykorzystanie tlenu i glukozy w tkankach. 

  Podsumowując, Doctor’s Best Extra Strength Ginkgo to wysokiej jakości preparat, który sprzyja poprawie wydolności mózgowo-naczyniowej i wzmocnieniu ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.  

  Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 120
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Ekstrakt z Ginkgo biloba (liść) glikozydy flawonowe 28.8 mg, laktony terpenowe 7.2 mg120 mg
  Pozostałe składniki: Celuloza modyfikowana (kapsułka wegetariańska), celuloza, dwutlenek krzemu.
  1 kapsułka raz lub dwa razy dziennie, z posiłkami albo niezależnie od nich. Przyjmując 2 kapsułki dziennie 1 kapsułkę zażyć rano a drugą wieczorem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności