Menu
Koszyk

  SWANSON Banaba Extract 60mg 90 kaps.

  SWANSON Banaba Extract 60mg 90 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Banaba Extract 60mg 90 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Super silny ekstrakt z liści Banaba w kapsułkach 
  • Standaryzowany do 2% kwasu korozolowego
  • Może przyczynić się do zmniejszenia apetytu
  • Sprzyja usprawnieniu transportu glukozy
  • Posiada spory potencjał antyoksydacyjny

  Swanson Banaba Extract to suplement diety w skład którego wchodzi ekstrakt z liści Banaba standaryzowany do 2% kwasu korozolowego.  

  Banaba to potoczne określenie Lagerstremii wspaniałej (Lagerstroemia speciosa) – azjatyckiej rośliny ozdobnej i leczniczej. Surowcem farmakopealnym są jej liście. Wyróżniają się one wysoką zawartością kwasu korozolowego, posiadającego potencjał hipoglikemiczny i antyoksydacyjny. W niektórych częściach świata ekstrakty z liści Banaba są powszechnie wykorzystywane do walki z cukrzycą.  

  Ekstrakt z liści Banaba wykazuje właściwości przeciwcukrzycowe. W badaniach naukowych dowiedziono, że substancje obecne w liściach rośliny sprzyjają usprawnieniu transportu glukozy do wnętrza komórek. Mogą one również spowolnić tempo rozkładu węglowodanów, a dzięki temu pomagają ograniczyć dynamiczny wzrost poposiłkowej glikemii.         

  Badania in vitro sugerują, że ekstrakt z liści Banaba może działać podobnie do insuliny. Zaobserwowano, że tak jak insulina, ogranicza on glukoneogenezę i aktywuje insulinozależny transporter glukozy GLUT4. Insulinomimetyczne właściwości roślin budzą coraz większe zainteresowanie naukowców, dlatego można spodziewać się, że w przyszłości niektóre wyciągi roślinne będą stanowiły element profilaktyki zaburzeń gospodarki węglowodanowej. 

  Ekstrakt z liści Banaba ma potężny potencjał przeciwutleniający. Związki w nim zawarte z łatwością wymiatają z organizmu wolne rodniki a dodatkowo sprzyjają zwiększeniu poziomu enzymów, które tworzą barierę antyoksydacyjną organizmu.  

  Podsumowując, Swanson Banaba Extract to preparat ekonomiczny, a zarazem wyróżniający się wysoką jakością. Zawiera wyjątkowo silnie stężony ekstrakt z liści Banaba, dostarczający aż 2% kwasu korozolowego. 

  Wielkość opakowania: 90 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Ekstrakt z liści Banaba (Lagerstroemia speciosa) (standaryzowany na zawartość 2% kwasu korozolowego)60 mg*
  Pozostałe składniki: Otręby ryżowe, żelatyna, krzemionka, palmitynian wapnia.
  Przyjmować 1 kapsułkę trzy razy dziennie, popijając wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności