Menu
Koszyk

  SWANSON Gymnema Sylvestre 400mg 100 kaps.

  SWANSON Gymnema Sylvestre 400mg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Gymnema Sylvestre 400mg 100 kaps.
  12,99 zł
  Bez podatku: 12,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Sproszkowane liście gurmar w kapsułkach  
  • Wysokiej jakości surowiec roślinny 
  • Optymalizacja metabolizmu
  • Mniejszy apetyt na słodycze 
  • Działanie hipoglikemiczne 

  Swanson Gymnema Sylvestre to suplement diety zawierający sproszkowane liście gurmar – rośliny nazywanej „niszczycielem cukru”. 

  Gymnema sylvestre (gurmar) to tropikalna roślina niezwykle ceniona przez specjalistów medycyny ajurwedyjskiej. Jest przez nich wykorzystywana głównie do niwelowania gorączki, leczenia schorzeń układu oddechowego i moczowego oraz walki z pasożytami. Z kolei w Europie wzbudza zainteresowanie naukowców ze względu na zdolność do normalizowania poziomu cukru we krwi. 

  Suszone, rozdrobnione liście gurmar stanowią surowiec farmakopealny. Są one skarbnicą związków biologicznie czynnych, wśród których kluczową rolę odgrywa grupa ponad 20 glikozydów zwanych kwasami gymnemowymi. Nieco mniejsze znaczenie mają obecne w liściach flawony, antrachinony, chlorofile i rozmaite pochodne alkaloidów. 

  Ekstrakty z liści gurmar mogą wywoływać efekt hipoglikemiczny. Badania wskazują, że obecne w liściach kwasy gymnemowe stymulują β-komórki trzustki i przyczyniają się do zwiększenia wydzielania insuliny. Oprócz tego związki te mają korzystny wpływ na ekspresję enzymów odpowiedzialnych za zużycie glukozy. 

  Ekstrakty z liści Gymnema sylvestre pomagają stłumić ochotę na słodycze.  Czasowo blokują zdolność odczuwania słodkiego smaku, przy czym nie mają wpływu na odczuwanie innych smaków. Mechanizm takiego działania nie jest jasny. Naukowcy przypuszczają, że może być on związany z unikalną budową cząsteczek kwasów gymnemowych albo istnieniem specyficznego peptydu, roboczo nazywanego gurmarinem. 

  Podsumowując, Swanson Gymnema Sylvestre to preparat, który może okazać się pomocny dla osób mających duże skłonności do spożywania węglowodanów i nie mogących uporać się ze zgubnym nałogiem podjadania słodyczy. 

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Gymnema sylvestre (Liście)400 mg*
  Pozostałe składniki: Żelatyna, stearynian magnezu.
  1 kapsułka dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności