Menu
Koszyk

  HEPATICA Gotu Kola 90 kaps.

  HEPATICA Gotu Kola 90 kaps.
  HEPATICA Gotu Kola 90 kaps.
  26,90 zł
  Bez podatku: 26,90 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Hepatica
  • Standaryzowany ekstrakt z Gotu koli (2% azjatykozydów, 8% triterpenów)
  • Wpływa korzystnie na koncentrację i proces zapamiętywania
  • Cenna roślina stosowana w medycynie ajurwedyjskiej
  • Pomaga utrzymać zdrowy wygląd skóry
  • Optymalizuje pracę układu nerwowego

  Hepatica Gotu Kola to suplement diety zawierający ekstrakt z tradycyjnego zioła stosowanego od tysięcy lat w indyjskiej medycynie naturalnej.  Umieszczony w preparacie wyciąg z Gotu koli został wystandaryzowany do zawartości 2% azjatykozydów i 8% triterpenów - najważniejszych substancji aktywnych rośliny.

  Gotu Kola (Centella asiatica), lub inaczej Wąkrota azjatycka, to zioło należące do rodziny Apiaceae, wykorzystywane w jednym z najstarszych systemów leczniczych - Ajurwedzie. Roślina ta powszechnie stosowana jest w celu poprawy funkcji poznawczych, lecz jak się okazuje, oferuje także szeroki wachlarz innych właściwości biologicznych.

  Gotu kola rewitalizuje mózg i układ nerwowy
  Centella asiatica m.in. podnosi poziom BDNF, dzięki czemu wpływa korzystnie na koncentrację i proces uczenia się. Właściwości cytoprotekcyjne i antyoksydacyjne sprawiają, że dodatkowo chroni komórki nerwowe przed szkodliwym wpływem stresu, przeciwdziałając załamaniom psychicznym i innym zaburzeniom sfery mentalnej.

  Gotu kola może przyspieszać gojenie ran i poprawiać stan skóry
  Zawdzięcza to m.in. swojej zdolności do pobudzania fibroblastów do produkcji kolagenu oraz zwiększania poziomi fibronektyny międzykomórkowej. Z tego względu wyciągi z Centella asiatica stosowane są w zaburzeniach tkanki łącznej, trudno gojących się ranach i bliznach, a nawet w przypadku cellulitu i rozstępów.

  Gotu kola wpływa korzystnie na kondycję układu krążenia
  Wynika to z oddziaływania składników rośliny na tkankę łączną. Wspomniany wcześniej kolagen, obok elastyny, wchodzi również w skład ścian naczyń krwionośnych, nadając im wytrzymałość na obciążenia mechaniczne.

  Podsumowując, Hepatica Gotu Kola to bazujący na naturalnym składniku suplement diety, który doskonale sprawdzi się u osób pracujących umysłowo lub eksponowanych na stres i dyskomfort psychiczny. Ekstrakt z Gotu koli może także stanowić pomoc dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry oraz prawidłowej pracy układu krwionośnego. 

  Porady eksperta:

  Gotu kolę warto połączyć z witaminą E, celem zwiększenia potencjału antyoksydacyjnego tej witaminy oraz usprawnienia jej recyklingu.

  Efekty działania Gotu koli widoczne są zazwyczaj po 1-2 miesiącach suplementacji. Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się wcześniej. Podobnie jak w przypadku innych adaptogenów, siła działania i efekty uzależnione są od wielu czynników, m.in. celu stosowania i indywidualnej wrażliwości organizmu.
  Wielkość opakowania: 90 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Gotu kola (Cantella asiatica) Wyciąg (standaryzowany do 8% triterpenów i 2% azjatykozydów)220 mg
  Pozostałe składniki: Stabilizator – hydroksypropylometyloceluloza (składnik kapsułki).
  1 kapsułka dziennie, w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności