Menu
Koszyk

  INTENSON Quinoa biała - Komosa ryżowa 250g

  INTENSON Quinoa biała - Komosa ryżowa 250g
  Brak na magazynie
  INTENSON Quinoa biała - Komosa ryżowa 250g
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Intenson

  Quinoa pochodzi z Ameryki Południowej, a dokładniej głównie z Peru i Boliwii. Nie jest zbożem, ale często jest do niego kalsyfikowane. Charakteryzuje się wyjątkową kompozycją aminokwasów, pokrywającą się z zaleceniami żywieniowymi WHO. Jest bogatym źródłem lizyny która nie jest syntetyzowana przez organizm człowieka, dlatego musi być dostarczana wraz z pokarmem. Quinoa to również niezwykle bogate źródło witamin i minerałów, stąd jego potoczna nazwa określana Złotem Inków. Ziarno quinoa jest bezglutenowe. 

  Sposób przygotowania: Ziarna komosy ryżowej przed gotowaniem zaleca sie przepłukać w zimnej wodzie. Dzięki temu pozbywamy się jej gorzkawego posmaku, za który odpowiedzialna saponina. Jeśli woda będzie się pienić, należy płukanie powtórzyć. Quinoę gotować należy w nieco większej ilości wody niż ryż lub inne rodzaje kaszy. Na jedną szklankę nasion powinno się stosować 2 szklanki wody. Komosę gotujemy do momentu aż zaczną wyłaniac się z niej "białe ogonki". Zazwyczaj aby osiągnąć ten efekt wystarcza 12-15 minut.

  Wartość odżywcza w 100 g:

  Energia 357 kcal
  Białko 13,8g
  Węglowodany 60,8g
  Tłuszcz 5g

   

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności