Menu
Koszyk

  ALCE NERO Kawa 100% Arabica ziarnista BIO 500g

  ALCE NERO Kawa 100% Arabica ziarnista BIO 500g
  Brak na magazynie
  ALCE NERO Kawa 100% Arabica ziarnista BIO 500g
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Alce Nero

  Arabica to wysokiej jakości kawa, pochodząca z odmiany kakaowca odkrytego w Etiopii. Ma lekko kwaskowy smak oraz jedyny w swoim rodzaju, czekoladowy posmak. To właśnie ten gatunek kawy stał się niezwykle popularny na całym świecie, stanowiąc obecnie ok. 70% globalnej produkcji kawy. Jego uprawy koncentrują się głównie na obszarze Afryki i Ameryki Południowej. Arabicę, w ekologiczny sposób uprawia się przede wszystkim w górzystych terenach państw takich jak Kostaryka czy Peru oraz w Brazylii, Kolumbii i państwach afrykańskich.

  Arabikę uprawia się w wymagających warunkach. Ważna jest zarówno wysokość upraw (od 500 do 1500 m. n.p.m.) oraz temperatura uprawy (od 15 do 24 stopni Celsjusza). Istotna jest również roczna średnia opadów, która nie powinna być wyższa niż 1500 mm. Krzewy Arabiki są bardzo wymagające, co wpływa na koszt ich uprawy a w konsekwencji na końcową cenę produktu. Na rynku można znaleźć co prawda tańsze wersje Arabiki, jednak na ogół są to kawy z domieszką mniej szlachetnych ziaren Robusty. Co ciekawe, Arabika wywożona jest do krajów eksportowych jeszcze w postaci zielonych, podłużnych ziaren. Proces palenia następuje tuż przed pakowaniem kawy i jej ostateczną dystrybucją, co zapewnia jej 100% świeżości i odpowiedniego aromatu.

  Warto pamiętać o tym że czysta Arabika z ekologicznych upraw zawiera mniejszą ilość kofeiny, w związku z czym kawa ma stosunkowo łagodny, aromatyczny smak. Dla zachowania swoich walorów smakowych, warto po otwarciu kawy trzymać ją w lodówce. Ziarnista Arabika 100% od firmy Alce Nero to gwarancja najwyższej jakości ziaren oraz wyjątkowo głębokiego aromatu, który doceniają smakosze kawy na całym świecie.


  Skład: kawa arabica* (*certyfikowany składnik ekologiczny)

  Kraj producenta: Włochy

  Waga: 500g

  UWAGA OPIS AUTORSKI FITNESS-FOOD.PL – kopiowanie oraz rozpowszechnianie ww. opisu produktu jest zabronione. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za wykorzystanie jednego opisu naszego autorstwa wynosi 10.000 zł netto.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności