Menu
Koszyk

  CAFE MICHEL Kawa mielona Boliwia BIO 250g

  CAFE MICHEL Kawa mielona Boliwia BIO 250g
  Brak na magazynie
  CAFE MICHEL Kawa mielona Boliwia BIO 250g
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł

  Każdy smakosz kawy wie, że na idealny smak przygotowanego napoju składają się dwie rzeczy. Dobrze przeprowadzony proces parzenia oraz najwyższa jakość selekcjonowanych ziaren kawy. O tę pierwszą musisz zadbać samodzielnie, jednak niepowtarzalny smak arabicy zapewni Ci Cafe Michel wprost z Boliwii.

  W opakowaniu zamknięto 100 % kawy arabica – najczęściej wybieranego gatunku na świecie. W przeciwieństwie do nieco mniej popularnej roubusty, odznacza się dość delikatnym, lekko cierpkim, ale bardzo zrównoważonym smakiem. Charakteryzuje ją pełny, wyraźny smak, który został przeniesiony z górzystych terenów Boliwii wprost na Twój stół.


  W przeciwieństwie do produktów sklepowych, jest to kawa pozyskiwana zgodnie z zasadami Fair Trade. Odznaczenie daje nam pewność, że podczas jej produkcji, każdy pracownik pracował w godnych warunkach za godziwą stawkę, co w krajach afrykańskich jest dużym problemem. Dodatkowo, mielona arabica Cafe Michel wyróżniona została znakiem BIO. Najwyższej klasy ziarna w niej zawarte hodowane były na żyznych i niezanieczyszczonych terenach, a cały proces produkcyjny przebiegał w zgodzie z naturą, co pozwoliło uzyskać maksimum smaku, aromatu oraz dobroczynnych właściwości kawy.


  Nie każdy może mieć świadomość tego, że spożywanie do trzech filiżanek kawy parzonej dziennie przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Między innymi:

  • Przyśpiesza metabolizm
  • Poprawia nastrój dzięki podniesieniu poziomu serotoniny
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób neurodegeneracyjnych 
  • Wspomaga zapamiętywanie i koncentrację na zadaniach
  • Jest czynnikiem zmniejszającym możliwość wystąpienia cukrzycy typu II

  Zawartość kofeiny w prezentowanym gatunku to 1,2 %, co czyni ją umiarkowanie mocną kawą, która doskonale nadaje się do parzenia zarówno o poranku, jak i w trakcie dnia.

  Dużą zaletą mielonej Cafe Michel jest wygoda jej użytkowania. Zamknięta w szczelnym opakowaniu doskonale zachowuje swój aromat, a Ty możesz szybko przyrządzić ulubioną kawę bez użycia młynka. Uzyskane certyfikaty dają zaś pewność, że korzystasz z najlepszej jakości produktu, co w przypadku kaw mielonych nie jest tak oczywiste.


  Skład: mielona kawa arabica*  (*certyfikowany składnik ekologiczny)

  Kraj pochodzenia: Boliwia

  Waga: 250g

  UWAGA OPIS AUTORSKI FITNESS-FOOD.PL – kopiowanie oraz rozpowszechnianie ww. opisu produktu jest zabronione. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za wykorzystanie jednego opisu naszego autorstwa wynosi 10.000 zł netto.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności