Menu
Koszyk

  LAB ONE No1 Coenzyme Q10 60 kaps.

  LAB ONE No1 Coenzyme Q10 60 kaps.
  Brak na magazynie
  LAB ONE No1 Coenzyme Q10 60 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Lab One
  • Źródło koenzymu Q10 w zredukowanej, łatwo przyswajalnej formie
  • Wsparcie układu sercowo-naczyniowego
  • Pomoc w regulacji profilu lipidowego
  • Działanie antyoksydacyjne
  • Zdrowy wygląd skóry

  Lab One No1 Coenzyme Q10 to suplement diety zawierający koenzym Q10 w formie wysoce przyswajalnego ubichinolu.

  Koenzym Q10 to organiczny związek chemiczny zaliczany do chinonów. Występując w komórce w obrębie mitochondrium, uczestniczy w produkcji energii w postaci ATP. Stanowi również element endogennego systemu antyoksydacyjnego. Pomimo tego, że wytwarzany jest w organizmie, jest dostarczany także z pożywieniem, a jego bogatym źródłem jest mięso i ryby. Związek ten wpływa korzystnie przede wszystkim na pracę układu sercowo-naczyniowego.

  Wsparcie układu sercowo-naczyniowego
  Wpływ koenzymu Q10 na aktywność tlenku azotu w obrębie śródbłonka ścian naczyń krwionośnych może pomagać w obniżeniu ciśnienia tętniczego krwi, a także ułatwić jej przepływ. Badania wykazały również pozytywne działanie koenzymu Q10 na pracę mięśnia sercowego po przebytym zawale. Związek ten prawdopodobnie posiada też niewielką zdolność do zwiększania poziomu frakcji HDL cholesterolu. Regulacja profilu lipidowego stanowi kolejną korzyść dla pracy układu sercowo-naczyniowego.

  Działanie antyoksydacyjne
  Koenzym Q10 wykazuje działanie antyoksydacyjne, czyli ochrania komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzięki temu m.in. wpływa na zdrowy wygląd skóry.

  Redukcja zmęczenia
  Koenzym Q10 wydaje się zmniejszać poziom biomarkerów peroksydacji lipidów, co wiąże się z poprawą integralności błon komórkowych. Uważa się, że wsparcie strukturalne komórek mięśni szkieletowych może przyczynić się do odczuwania mniejszego zmęczenia po wysiłku fizycznym.

  Podsumowując, Lab One No1 Coenzyme Q10 to preparat skierowany w szczególności do osób pragnących zadbać o stan układu sercowo-naczyniowego lub po prostu chcących wspomóc pracę całego organizmu.

  Porady eksperta

  Preparat powinno się przyjmować jednocześnie z posiłkami zawierającymi tłuszcze, które ułatwiają wchłanianie koenzymu Q10. Jego biodostępność może zwiększać sok grejpfrutowy. Korzystne wydaje się także jednoczesne stosowanie preparatów zawierających kreatynę czy kwas alfa-liponowy.

  Badania wykazały możliwą interakcję koenzymu Q10 z lekami zawierającymi warfarynę lub teofilinę. Suplementacja preparatu może znieść negatywne skutki stosowania statyn.

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 30
  w 2 kapsułkachzawartość%ZDS
  Koenzym Q10 (Ubichinol)100 mg-
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 2 kapsułki dziennie po jedzeniu, z uwagi na przyswajalność preparatu. Koenzym Q10 rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego należy przyjmować go w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności