Menu
Koszyk

  HEPATICA Shilajit 90 kaps.

  HEPATICA Shilajit 90 kaps.
  Brak na magazynie
  HEPATICA Shilajit 90 kaps.
  29,90 zł
  Bez podatku: 29,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Hepatica
  • Wyciąg z Shilait (Mumio) standaryzowany do 20% kwasów fulwowych
  • Wspomaga pracę mitochondriów i dodaje witalności
  • Pomaga przywrócić równowagę hormonalną
  • Wpływa korzystnie na aparat ruchu
  • Wzmacnia układ odpornościowy

  Hepatica Shilajit to suplement diety zawierający wysoce skoncentrowany, oczyszczony ekstrakt z Shilait (Mumio), standaryzowany na zawartość 20% kwasów fulwowych.

  Shilajit (Asphaltum punjabianum) jest naturalnym wytworem przyrody, powstałym w wyniku odkładania się nacieków skalnych w głębokich grotach znajdujących się w niektórych pasmach górskich (zwłaszcza w Himalajach). Przez tysiące, a nawet miliony lat, rośliny i materia organiczna, które zostały rozłożone, a później uwięzione pod ciężarem młodych pasm górskich, podlegały przemianom w specyficznych warunkach. Prawdopodobnie to w ten sposób powstał twór w rodzaju żywicy, który sączy się z pęknięć skalnych, szczególnie w okresie letnim, gdy temperatura wzrasta a konsystencja żywicy staje się mniej lepka i bardziej płynna.

  Nazwa Shilajit prawdopodobnie wywodzi się zarówno od pochodzenia surowca, jak i jego prozdrowotnych właściwości - według języka antycznego Hindustanu, oznacza ona „Zdobywca gór” czy „niszczyciel słabości”.

  W składzie Shilajit dominują substancje humusowe, w tym najważniejszy składnik aktywny, jakim jest kwas fulwowy. Ponadto surowiec ten źródłem m.in. wielu mikroelementów, kwasów tłuszczowych, albumin, steroli, triterpenów, a nawet witamin.

  Shilajit posiada niezliczoną ilość właściwości prozdrowotnych. W medycynie ajurwedyjskiej wykorzystywany jest jako adaptogen i środek zwiększający witalność. Ponadto działa przeciwzapalnie i wspiera pracę mitochondriów, sprzyjając produkcji energii i redukując zmęczenie. Może być także pomocny w uzupełnianiu niedoborów składników mineralnych, tym samym wpływając korzystnie na kondycję układu kostnego. Wykazano również, że Shilajit może pomóc przywrócić równowagę w układzie hormonalnym, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

  Podsumowując, Hepatica Shilajit to uniwersalny suplement diety o wielokierunkowym wpływie na cały organizm. Mumio działa wzmacniająco, poprawia sprawność umysłową i wspomaga zdrowie seksualne.

  Porady eksperta:

  Według tradycyjnych ajurwedyjskich receptur, shilajit powinien być rozpuszczony w gorącym organicznym mleku z dodatkiem miodu lub stosowany razem z masłem ghee. Alternatywą dla wegan może być natomiast olej sezamowy lub kokosowy. Wprawdzie oferowany suplement jest w postaci kapsułek, co uniemożliwia jego bezpośrednie rozpuszczenie, jednak w celu zwiększenia przyswajalności nie zaszkodzi stosowanie go razem z wymienionymi produktami.

  Wielkość opakowania: 90 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Shilajit Mumio (Asphaltum punjabianum) Wyciąg 10:1 (standaryzowany do 20% kwasów fulwowych)220 mg
  Pozostałe składniki: Stabilizator – hydroksypropylometyloceluloza (składnik kapsułki).
  1 kapsułka dziennie, 30 minut przed posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności