Menu
Koszyk

  OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.

  OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.
  Brak na magazynie
  OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.
  5,99 zł
  Bez podatku: 5,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Olimp
  • Zalecany w okresie planowania ciąży, ciąży i laktacji
  • Optymalna, zgodna z rekomendacjami ekspertów dawka
  • Pomaga zapewnić prawidłowe warunki do rozwoju płodu
  • Sprzyja utrzymaniu właściwego poziomu homocysteiny
  • Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego
  • Pomaga w prawidłowej produkcji krwi

  Olimp Kwas Foliowy to suplement diety dostarczający optymalną dawkę kwasu foliowego, zgodną z zaleceniami Zespołu Ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej.

  Kwas foliowy to syntetyczna forma witaminy, która aby mogła wykazywać aktywność biologiczną, musi uprzednio ulec w organizmie przekształceniu do tetrahydrofolianu. Związek ten uczestniczy m.in. w regulacji wzrostu i podziału komórek, metabolizmie kwasów nukleinowych i aminokwasów, produkcji krwi oraz przemianach homocysteiny.

  Naturalnie występujące foliany, choć obecne w znacznych ilościach w niektórych produktach żywnościowych, odznaczają się niższą biodostępnością niż formy syntetyczne, dlatego często zalecane są dodatkowo w postaci suplementów diety.

  Kwas foliowy dla zdrowia matki i dziecka
  Kwas foliowy jest jednym z podstawowych składników niezbędnych do prawidłowego przebiegu ciąży oraz wzrostu i rozwoju płodu. W związku z tym, niezwykle ważna jest jego prawidłowa podaż zarówno w ciąży, jak i już podczas jej planowania (okres prekoncepcyjny), a także po urodzeniu, w trakcie laktacji.


  Jak powszechnie wiadomo, niedobór kwasu foliowego może zmniejszyć ryzyko komplikacji zdrowotnych, związanych głównie z wadami serca i cewy nerwowej płodu, a także poronieniem. Ponadto suplementacja tego składnika jest istotnym elementem niedokrwistości megaloblastycznej.

  Podsumowując, Olimp Kwas Foliowy to suplement diety przeznaczony w szczególności dla kobiet w wieku rozrodczym, pomagający uzupełnić dietę w niezbędny dla zdrowia matki i rozwijającego się płodu składnik.

  Wielkość opakowania: 30 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 30
  w 1 tabletcezawartość%ZDS
  Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)400 µg200%
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, skrobia ziemniaczana, laktoza; stearynian magnezu i dwutlenek krzemu – substancje przeciwzbrylające.
  1 tabletka dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Dla kobiet
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności