Menu
Koszyk

OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.

OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.
-33 %
OLIMP Kwas Foliowy 30 tab.
5,99 zł
3,99 zł
Bez podatku: 3,99 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Olimp
  • Zalecany w okresie planowania ciąży, ciąży i laktacji
  • Optymalna, zgodna z rekomendacjami ekspertów dawka
  • Pomaga zapewnić prawidłowe warunki do rozwoju płodu
  • Sprzyja utrzymaniu właściwego poziomu homocysteiny
  • Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego
  • Pomaga w prawidłowej produkcji krwi

Olimp Kwas Foliowy to suplement diety dostarczający optymalną dawkę kwasu foliowego, zgodną z zaleceniami Zespołu Ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej.

Kwas foliowy to syntetyczna forma witaminy, która aby mogła wykazywać aktywność biologiczną, musi uprzednio ulec w organizmie przekształceniu do tetrahydrofolianu. Związek ten uczestniczy m.in. w regulacji wzrostu i podziału komórek, metabolizmie kwasów nukleinowych i aminokwasów, produkcji krwi oraz przemianach homocysteiny.

Naturalnie występujące foliany, choć obecne w znacznych ilościach w niektórych produktach żywnościowych, odznaczają się niższą biodostępnością niż formy syntetyczne, dlatego często zalecane są dodatkowo w postaci suplementów diety.

Kwas foliowy dla zdrowia matki i dziecka
Kwas foliowy jest jednym z podstawowych składników niezbędnych do prawidłowego przebiegu ciąży oraz wzrostu i rozwoju płodu. W związku z tym, niezwykle ważna jest jego prawidłowa podaż zarówno w ciąży, jak i już podczas jej planowania (okres prekoncepcyjny), a także po urodzeniu, w trakcie laktacji.


Jak powszechnie wiadomo, niedobór kwasu foliowego może zmniejszyć ryzyko komplikacji zdrowotnych, związanych głównie z wadami serca i cewy nerwowej płodu, a także poronieniem. Ponadto suplementacja tego składnika jest istotnym elementem niedokrwistości megaloblastycznej.

Podsumowując, Olimp Kwas Foliowy to suplement diety przeznaczony w szczególności dla kobiet w wieku rozrodczym, pomagający uzupełnić dietę w niezbędny dla zdrowia matki i rozwijającego się płodu składnik.

Wielkość opakowania: 30 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 30
w 1 tabletcezawartość%ZDS
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)400 µg200%

Napisz opinię

Zła Dobra
Tagi: Dla kobiet
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności