Menu
Koszyk

  ALINESS Methylo Folian 5-MTHF 600mcg 100 kaps.

  ALINESS Methylo Folian 5-MTHF 600mcg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  ALINESS Methylo Folian 5-MTHF 600mcg 100 kaps.
  34,90 zł
  Bez podatku: 34,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Aliness
  • Źródło folianu w aktywnej metabolicznie, opatentowanej postaci Quatrefolic®
  • Zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia
  • Regulacja metabolizmu homocysteiny
  • Pomoc w prawidłowej produkcji krwi
  • Polecany dla kobiet w ciąży

  Aliness Methylo Folian 5-MTHF to suplement diety zawierający przyswajalną postać folianu w opatentowanej formie Quatrefolic®. Stanowi on przewagę nad syntetycznym kwasem foliowym, który musi ulec w organizmie szeregowi reakcji biochemicznych zanim powstanie jego postać aktywna metabolicznie, tzn. 5-metylotetrahydrofolian zawarty w tym preparacie.

  5-metylotetrahydrofolian (sól glukozaminowa kwasu 5-metylotetrahydrofoliowego, 5-MTHF) to źródło folianu w formie metylowanej. W foliany bogate są szczególnie warzywa liściaste. Ponieważ większość folianów traconych jest przez obróbkę termiczną potraw, suplementacja może zapobiec ich niedoborom. Spełniają one istotne funkcje w organizmie m.in. pomagają w produkcji krwi, przyczyniają się do redukcji uczucia zmęczenia czy też wpływają korzystnie na metabolizm energetyczny.

  Regulacja poziomu homocysteiny
  5-MTHF uczestniczy w przekształcaniu homocysteiny w metioninę, regulując poziom tych aminokwasów w organizmie. Jest to ważne, gdyż homocysteina występując w nadmiarze w ustroju przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia czy układu nerwowego.

  Pomoc w prawidłowej produkcji krwi
  Wpływając na produkcję czerwonych krwinek, folian pomaga w zapobieganiu niedokrwistości. W przypadku jego niedoboru może dojść do anemii megaloblastycznej, która objawia się m.in. uczuciem zmęczenia, utratą koncentracji.

  Wpływ na inne układy
  5-MTHF dodatkowo wpływa korzystnie na funkcje psychologiczne, wzmacnia odporność, zmniejsza uczucie zmęczenia. Jest konieczny do prawidłowego przebiegu ciąży.

  Podsumowując, Aliness Methylo Folian 5-MTHF to preparat zapobiegający niedoborom folianów. Polecany jest szczególnie kobietom w ciąży oraz w celu regulacji poziomu homocysteiny.

  Porady eksperta:

  Suplementację metylotetrahydrofolianem warto rozszerzyć o witaminę B12, gdyż oba te związki współdziałają ze sobą w wielu procesach, m.in. biorą udział w tworzeniu erytrocytów.

  Foliany są zalecane dla kobiet starających się o dziecko, oraz będących już w ciąży, ponieważ są one niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu. Nie należy jednak zapominać również o zbilansowanej diecie, bogatej przede wszystkim w warzywa liściaste.
  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego1081 µg-
  w tym folian600 µg300 %
  Pozostałe składniki: Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancja glazurująca (otoczka kapsułki): hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności