Menu
Koszyk

  SWANSON High Potency Quercetin 475 mg 60 kaps.

  SWANSON High Potency Quercetin 475 mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON High Potency Quercetin 475 mg 60 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Kwercetyna w wysoce biodostępnej formie 
  • Kapsułki odpowiednie dla wegetarian
  • Aktywny, naturalny przeciwutleniacz 
  • Wykazuje działanie przeciwzapalne
  • Ma właściwości antyhistaminowe 

  Swanson High Potency Quercetin to suplement diety w skład którego wchodzi kwercetyna w wysoce biodostępnej formie. Wykorzystanie roślinnych kapsułek daje możliwość suplementacji również wegetarianom.  

  Kwercetyna to naturalny flawonoid obecny w warzywach i owocach. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i immunomodulujące, dlatego zdaje się być istotnym czynnikiem prozdrowotnym. Niestety spożywanie nawet bardzo wysokich dawek kwercetyny z pożywieniem nie prowadzi do wzrostu jej stężenia we krwi, co ma związek m.in. z jej okresem półtrwania. 

  Biodostępność kwercetyny jest uwarunkowana postacią w jakiej ona występuje. Zdaniem naukowców do najlepiej przyswajalnych form należy dihydrat kwercetyny, który jest szczególnie łatwo dostępny dla komórek fagocytarnych i dendrytycznych. Taka forma została wykorzystana w prezentowanym preparacie. Inne formy, takie jak na przykład rutynozydy, są słabo wchłaniane i mogą wywoływać uczulenia.   

  Kwercetyna wykazuje silne właściwości przeciwutleniające. Jest skutecznym zmiataczem reaktywnych form tlenu (ROS) oraz reaktywnych form azotu (RFA) i ma potencjał do zmniejszania natężenia stresu oksydacyjnego. Poprzez takie działanie może przyczynić się do ograniczenia peroksydacji lipidów błon komórkowych i zapewnia ochronę przez utlenianiem lipoprotein o małej gęstości (LDL).  

  Kwercetyna pomaga uregulować odpowiedź  zapalną i sprzyja wzmocnieniu odporności. Badania dowodzą, że może ona zmniejszyć uwalnianie histaminy, ogranicza powstawanie cytokin prozapalnych i hamuje produkcję interleukiny IL-4. Ponadto promuje równowagę cytokin Th1/Th2.  

  Podsumowując, Swanson High Potency Quercetin to preparat, który pozwala wzbogacić dietę o łatwo przyswajalną kwercetynę.

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Kwercetyna (dihydrat kwercetyny)475 mg-
  Pozostałe składniki: Hypromeloza (kapsułka roślinna), mąka ryżowam, laurynian wapnia, dwutlenek krzemu.
  Jedna kapsułka 1-2 razy dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności