Menu
Koszyk

  JARROW Lyco-Sorb 10mg 60 kaps.

  JARROW Lyco-Sorb 10mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  JARROW Lyco-Sorb 10mg 60 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Naturalny likopen pozyskany z pomidorów wolnych od GMO
  • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego
  • Odznacza się wysoką aktywnością przeciwutleniającą
  • Promuje zdrowie prostaty 

  Jarrow Lyco-Sorb to suplement diety zawierający skoncentrowaną dawkę likopenu w postaci wysoce przyswajalnej formuły Lyc-O-Mato®, bazującej na naturalnym ekstrakcie z pomidorów wolnych od GMO. W 1 kapsułce znajduje się dawka likopenu równoważna zawartości obecnej w dwóch pomidorach. 

  Likopen jest karotenoidem obecnym w wielu owocach i warzywach, odpowiadającym za ich różowe lub czerwone zabarwienie. Jego najbogatszym źródłem są pomidory, ale w mniejszych ilościach występuje również w arbuzie, papai, czy w grejpfrucie. Związek ten posiada szerokie działanie prozdrowotne, obejmujące korzyści m.in. dla serca, prostaty i skóry.

  Likopen jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy spośród wszystkich karotenoidów (prawdopodobnie pod tym względem przewyższa nawet beta-karoten oraz alfa-tokoferol), co ściśle łączy się z jego efektem działania. Dzięki wysokiemu powinowactwu do błon komórkowych, pełni dla nich rolę ochronną oraz zwiększa ich płynność i przepuszczalność. Oprócz bezpośredniej zdolności do neutralizacji reaktywnych form tlenu (głównie tlenu singletowego), przypisuje mu się także funkcję w regulacji ekspresji genów odpowiedzi antyoksydacyjnej. 

  Odkryto także dowody na to, że istnieje pewien związek pomiędzy zwiększonym spożyciem produktów na bazie pomidorów oraz suplementów zawierających likopen a zmniejszonym ryzykiem raka prostaty i nie tylko. Ponadto likopen może odgrywać znaczącą rolę w profilaktyce zaburzeń układu krążenia, u podłoża których leży nadciśnienie tętnicze oraz zwiększone utlenianie LDL. 

  Podsumowując, Jarrow Lyco-Sorb to źródło naturalnego likopenu, odznaczającego się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi. Preparat idealnie sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, poszukujących ogólnego wsparcia zdrowia organizmu. 

  Wielkość opakowania: 60 kapsułek żelowychPorcja dzienna: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Likopen (Lyc-O-Mato, wyciąg z pomidorów wolnych od GMO)10 mg*
  Pozostałe składniki: Lecytyna sojowa, średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT), olej sojowy, wosk pszczeli, gamma-tokoferol, składniki kapsułki miękkiej (żelatyna, gliceryna, woda, karmel, karob).
  Przyjmować jedną kapsułkę 1-2 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności