Menu
Koszyk

  NOW FOODS Lycopene 10mg 60 kaps.

  NOW FOODS Lycopene 10mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Lycopene 10mg 60 kaps.
  55,99 zł
  Bez podatku: 55,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Naturalny likopen pozyskany z pomidorów 
  • Opatentowany ekstrakt LYC-O-MATO®
  • Redukcja stresu oksydacyjnego  
  • Ochrona dla układu krążenia
  • Usuwanie wolnych rodników

  Now Foods Lycopene to suplement diety w skład którego wchodzi opatentowany ekstrakt z pomidorów, zawierający likopen i inne fitoskładniki, naturalnie występujące w pomidorach. 

  Likopen to organiczny związek chemiczny syntetyzowany przez niektóre rośliny i bakterie, zaliczany do karotenoidów. Najlepszym jego źródłem są pomidory oraz produkty powstałe w wyniku ich przetworzenia. Uznaje się, że jest to związek o dużym potencjale prozdrowotnym, wynikającym m.in. z właściwości antyoksydacyjnych. 

  Prezentowany preparat wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Ma w składzie chroniony patentem ekstrakt LYC-O-MATO®. Jest on standaryzowany na zawartość likopenu, ale  zawiera również inne związki, naturalnie występujące w pomidorach (m.in. fitoen, fitofluen, β-karoten, tokoferole). Naukowo udowodniono, że ich obecność ma kluczowe znaczenie dla optymalnej biodostępności i siły działania samego likopenu. 

  Likopen wykazuje zdolność usuwania wolnych rodników z organizmu. Czyni to o wiele bardziej efektywnie niż np. β-karoten czy α-tokoferol. Co więcej, związek ten może wpływać na ekspresję genów odpowiedzi antyoksydacyjnej ustroju. W ten sposób przyczynia się do redukcji stresu oksydacyjnego, uznawanego za czynnik ryzyka wielu chorób.

  Naukowcy sugerują, że likopen ma działanie ochronne względem układu krążenia. Jest ono efektem zmniejszenia peroksydacji lipidów i ograniczenia oksydacji lipoprotein o małej gęstości (LDL). Dowiedziono, że dieta bogata w likopen koreluje z wolniejszym odkładaniem płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. 

  Podsumowując, Now Foods Lycopene to wysokiej jakości preparat z likopenem. Dostarcza wszystko to, co najcenniejsze w pomidorach i pozwala w pełni wykorzystać ich prozdrowotny potencjał.  

  Wielkość opakowania: 60 kapsułek żelowychPorcja dzienna: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Likopen (LYC-O-MATO®)10 mg-
  Pozostałe składniki: Olej z otrębów ryżowych, miękka kapsułka (żelatyna wołowa, gliceryna, woda).
  Dorośli jedna kapsułka, od dwóch do czterech razy dziennie wraz z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności