Menu
Koszyk

  SWANSON Lion's Mane Mushroom 60 kaps.

  SWANSON Lion's Mane Mushroom 60 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Lion's Mane Mushroom 60 kaps.
  16,99 zł
  Bez podatku: 16,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Ekstrakt z medycznego grzyba Lion’s Mane 
  • Wygodna do stosowania forma kapsułek 
  • Preparat klasyfikowany jako superfood
  • Polecany przy wysiłku intelektualnym
  • Wspomaga kondycję psychofizyczną

  Swanson Lion's Mane Mushroom to suplement diety zawierający wyciąg z grzybni soplówki jeżowatej – jadalnego grzyba, któremu przypisuje się właściwości prozdrowotne i korzystny wpływ na kondycję psychofizyczną. 

  Lion’s Mane to popularne określenie soplówki jeżowatej (Hericium Erinaceus). Jest ona grzybem jadalnym, który przynależy do tzw. superżywności. Grzybnię wykorzystuje się również w celach terapeutycznych. 

  Z grzybni Lion’s Mane wyizolowano unikalne związki z grupy diterpenów, tzw. erinacyny i hericenony. Wykazują one szerokie spektrum aktywności biologicznych, mogą promować zdrowie mózgu i sprzyjają ochronie komórek nerwowych. Oprócz tego soplówka jeżowata zawiera cenne polisacharydy, sterole roślinne oraz kwasy organiczne.   

  Dostępne wyniki badań sugerują, że Lion’s Mane ma potencjał nootropowy. Okazuje się, że związki bioaktywne obecne w grzybni promują ekspresję acetylotransferazy cholinowej, przy udziale której powstaje acetylocholina – neuroprzekaźnik kluczowy dla dobrej pamięci i sprawności intelektualnej. Dodatkowo erinacyny i hericenony mogą indukować biosyntezę czynnika wzrostu nerwów (NGF), który sprzyja rozwojowi neuronów. 

  Lion’s Mane obfituje w związki o działaniu przeciwutleniającym. Warto wiedzieć, że stres oksydacyjny jest ściśle związany z patogenezą zaburzeń neurodegeneracyjnych. Naukowcy coraz częściej wskazują na kluczową rolę naturalnych antyoksydantów w ochronie komórek nerwowych. 

  Podsumowując, Swanson Lion's Mane Mushroom to preparat, który może przyczynić się do zwiększania wydajności umysłowej. Jest dostępny w formie kapsułek, co znacznie ułatwia suplementację, zwłaszcza osobom z awersją do charakterystycznego „grzybowego” smaku i zapachu soplówki jeżowatej.

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) (Mycelium biomass)500 mg-
  Pozostałe składniki: Substancja przeciwzbrylająca (Mikrokrystaliczna celuloza), Kapsułka (żelatyna).
  Jedna kapsułka 2 razy dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności