Menu
Koszyk

  ALINESS Cytrynian Magnezu 100mg z potasem oraz B6 100 kaps.

  ALINESS Cytrynian Magnezu 100mg z potasem oraz B6 100 kaps.
  Brak na magazynie
  ALINESS Cytrynian Magnezu 100mg z potasem oraz B6 100 kaps.
  32,90 zł
  Bez podatku: 32,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Aliness
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni
  • Przyczynia się zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
  • Sprzyja utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi
  • Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej
  • Wspiera pracę układu immunologicznego

  Aliness Cytrynian Magnezu z potasem i B6 to suplement diety dostarczający dwóch składników mineralnych w wysoce przyswajalnej formie cytrynianu. Dodatkowo preparat został wzbogacony o aktywną formę witaminy B6.

  Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków ludzkiego organizmu. Jest aktywatorem wielu enzymów zaangażowanych w przemiany metaboliczne, a także uczestniczy w regulacji przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz sprzyja prawidłowej pracy serca. Niedobór magnezu może być przyczyną m.in. zwiększonej podatności na stres, uczucia osłabienia, trudności w skupieniu uwagi oraz zaburzeń pracy mięśni (drżenie, skurcze).

  Potas jest elektrolitem odpowiedzialnym m.in. za utrzymanie ciśnienia osmotycznego i pH przestrzeni wewnątrzkomórkowej, kontrolowanie skurczów mięśni, a także wydzielanie insuliny. Kation ten wykazuje ochronny wpływ na układ krwionośny - jego nieodpowiednia podaż może być przyczyną zaburzeń rytmu serca oraz nieprawidłowego ciśnienia krwi. Dodatkowo niedostateczna podaż tego pierwiastka może objawiać się poprzez osłabienie mięśniowe, zaparcia czy też nadpobudliwość nerwową.

  Witamina B6 (pirydoksyna) pełni funkcję kofaktora w wielu reakcjach enzymatycznych, dotyczących m.in. przemian aminokwasów. Ponadto, podobnie jak inne witaminy z grupy B, odpowiada za sprawne funkcje psychologiczne, pomagając utrzymać optymalne samopoczucie i zdolność koncentracji. Warto także dodać, że witamina ta przyczynia się do lepszego wchłaniania magenzu.

  W preparacie umieszczono witaminę B6 w aktywnej formie fosforanu-5'-pirydoksalu (P-5-P), która szybko ulega przyswojeniu przez organizm.

  Podsumowując, Aliness Cytrynian Magnezu z potasem i B6 to suplement diety pomagający utrzymać prawidłowy poziom trzech kluczowych dla zdrowia składników. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych form oraz dodatkowi witaminy B6, preparat odznacza się wysoką skutecznością.

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Cytrynian magnezu650mg-
  - w tym magnez100mg26,6%
  Cytrynian potasu425mg-
  - w tym potas150mg7,5%
  Witamina B6 (pirydoksalo-5-fosforan)2,5mg178,5%
  Pozostałe składniki: Substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 1-2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności