Menu
Koszyk

  ALINESS Cytrynian Magnezu z B6 100 kaps.

  ALINESS Cytrynian Magnezu z B6 100 kaps.
  ALINESS Cytrynian Magnezu z B6 100 kaps.
  24,90 zł
  Bez podatku: 24,90 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Aliness
  • Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego metabolizmu homocysteiny
  • Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
  • Wspomaga optymalny metabolizm energetyczny
  • Wspiera prawidłowe funkcje psychologiczne

  Aliness Cytrynian Magnezu z B6 to suplement diety zawierający magnez w postaci cytrynianu magnezu i witaminę B6 w postaci pirydoksalo-5-fosforanu. Magnez i witamina B6 przyczyniają się m.in. do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, wspomagają prawidłowy metabolizm energetyczny i funkcje psychologiczne.

  Magnez jest drugim co do ilości kationem wewnątrzkomórkowym organizmu. Narządy zawierające największe ilości magnezu to m.in. mózg, mięsień sercowy i nerki. Magnez pełnią funkcję kofaktora (aktywatora) w szeregu reakcji enzymatycznych, związanych m.in. z produkcją energii, biosyntezą białek, metabolizmem węglowodanów i tłuszczów.

  Witamina B6 to termin obejmujący grupę związków pochodnych pirydoksyny, do których należy naturalnie występujący pirydoksalo-5-fosforan. Witamina B6, wchodząc w skład licznych enzymów, bierze udział w rozmaitych reakcjach metabolicznych w organizmie, m.in. w przemianach aminokwasów (w tym homocysteiny), neuroprzekaźników i węglowodanów. Wpływa na prawidłową produkcję czerwonych krwinek, gdyż uczestniczy w syntezie hemu. Jest też potrzebna dla prawidłowych funkcji układu odpornościowego.

  Podsumowując, Aliness Cytrynian Magnezu z B6 to suplement diety polecany szczególnie jako profilaktyka i uzupełnienie niedoboru magnezu i/lub witaminy B6 oraz w celu zmniejszenia uczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego.

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Cytrynian magnezu825 mg**
  W tym magnez125 mg33,3%
  Witamina B6 (pirydoksalo-5-fosforan)5 mg357%
  Pozostałe składniki: Substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 1 lub 2 tabletki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności