Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST High Absorption Magnesium 100mg 120 tab.

  DOCTOR'S BEST High Absorption Magnesium 100mg 120 tab.
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST High Absorption Magnesium 100mg 120 tab.
  54,90 zł
  Bez podatku: 54,90 zł
  • Wysoce przyswajalna forma chelatu magnezu
  • Wielowymiarowy korzystny wpływ na organizm
  • Wsparcie układu sercowo-naczyniowego
  • Produkt odpowiedni dla wegan

  Doctor’s Best High Absorbtion Magnesium to wysoce przyswajalna forma magnezu w postaci chelatu aminokwasów (glicynian i lizynian). Magnez uczestniczy w ponad 300 reakcjach biochemicznych w organizmie, dlatego jego przyjmowanie wywiera pozytywny wpływ na jego funkcjonowanie.

  Magnez jest czwartym pod względem ilości pierwiastków w organizmie, co świadczy o jego istotnej roli w funkcjonowaniu ustroju. Uczestnicząc w ponad 300 reakcjach biochemicznych, bierze udział między innymi w przewodnictwie nerwowym, produkcji energii i możliwości jej wykorzystania, produkcji hormonów i neuroprzekaźników oraz funkcjonowaniu układu mięśniowego. Niedobory magnezu mogą objawiać się uczuciem zmęczenia, osłabieniem mięśni, pogorszeniem nastroju czy zaburzeniami pracy układu sercowo-naczyniowego. Zastosowana forma chelatu zapewnia wysoką biodostępność, ponieważ jest stabilna i odporna na zmienne pH przewodu pokarmowego.

  Magnez w organizmie
  Pierwiastek ten uczestniczy w regulacji ciśnienia tętniczego oraz utrzymaniu prawidłowej kurczliwości mięśnia sercowego. Ponadto reguluje poziom trójglicerydów, cholesterolu i glukozy w organizmie.

  W układzie nerwowym, magnez działa tonizująco i wyciszająco (wykazano zmniejszenie produkcji hormonów reakcji stresowej u osób suplementujących). Dodatkowo bierze udział w produkcji neurotransmiterów oraz w komunikacji między neuronami, zwiększając tym samym możliwości kognitywne i performance umysłowy. 

  Podsumowując, Doctor’s Best High Absorbtion Magnesium to wysoce przyswajalna forma magnezu, która wspomaga funkcjonowanie całego organizmu. 

  Wielkość opakowania: 120 tabletekPorcja jednorazowa: 2 tabletkiIlość porcji w opakowaniu: 120
  w porcji (2 tabletki)zawartość%ZDS
  Magnez (jako Chelat aminokwasowy magnezu - glicynian/lizynian magnezu)200 mg50%
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, stearynian magnezu (źródło roślinne), kwas stearynowy. otoczka (hypromeloza, hydroksypropyloceluloza)
  Przyjmować 2 tabletki 2 razy dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański, Wegetariański, Bez GMO, Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności