Menu
Koszyk

  ALINESS Magnez Chelatowany + Wit. B6 100 kaps.

  ALINESS Magnez Chelatowany + Wit. B6 100 kaps.
  Brak na magazynie
  ALINESS Magnez Chelatowany + Wit. B6 100 kaps.
  19,90 zł
  Bez podatku: 19,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Aliness
  • Wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • Przyczynia się do zmniejszenia uczucie zmęczenia
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kości

  Aliness Magnez chelatowany + Wit. B6 to suplement diety zawierający magnez w postaci diglicynianu, cechującego się wysoką biodostępnością, oraz witaminę B6, która dodatkowo zwiększa wchłanianie magnezu.

  Magnez jest makroelementem pełniącym szereg istotnych funkcji w organizmie człowieka. Warunkuje prawidłowy przebieg wielu reakcji enzymatycznych i procesów takich jak m.in: biosynteza białek i kwasów nukleinowych, metabolizm węglowodanów i tłuszczów.

  Układ kostny
  Magnez działając antagonistycznie w stosunku do jonów wapnia, wpływa bezpośrednio na gęstość mineralną zębów i kości. Bierze udział w powstawaniu aktywnej hormonalnie postaci witaminy D.

  Układ krążenia
  Magnez przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego. Pobudza uwalnianie prostaglandyn wazodylatacyjnych, które posiadają właściwości naczyniorozszerzające. Ponadto może przyczynić się do stabilizacji komorowego rytmu serca.

  Układ nerwowy
  Magnez bierze udział w przekaźnictwie nerwowo–mięśniowym. Wpływa na pobudliwość tkanki nerwowej, kurczliwość mięśni gładkich i szkieletowych. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

  Witamina B6 pomaga w utrzymaniu homocysteiny na odpowiednim poziomie. Uczestniczy w reakcjach metabolizmu białek i węglowodanów. Bierze udział w produkcji erytrocytów.

  Podsumowując, suplement diety Aliness Magnez chelatowany + Wit. B6 dedykowany jest osobom z niedoborami magnezu, które mogą się objawiać m.in. nadmierną kurczliwością mięśni szkieletowych, przewlekłym zmęczeniem czy spadkiem wydajności umysłowej; a także w ramach profilaktyki niedoboru magnezu, zwłaszcza w okresie wytężonej pracy umysłowej lub fizycznej.


  Porady eksperta:

  Suplement najlepiej jest przyjmować w trakcie posiłku, popijając wodą. W celu zadbania o prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, warto również zapewnić sobie odpowiednią podaż wapnia i witaminy D.

  Zachować szczególną ostrożność w zaburzeniach funkcjonowania nerek, chorobie Gravesa-Basedova i Addisona oraz w niedokrwistości z niedoboru żelaza, ponieważ magnez obniża absorpcję żelaza z przewodu pokarmowego.
  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Jony magnezu (w formie diglicynianiu)101 mg27%
  Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny )2,1 mg150%
  Pozostałe składniki: Żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, woda.
  Przyjmować 1 kapsułkę w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Pure (bez dodatków)
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności