Menu
Koszyk

  SWANSON Albion Chelated Manganese 10mg 180 kaps.

  SWANSON Albion Chelated Manganese 10mg 180 kaps.
  -50 % Brak na magazynie
  SWANSON Albion Chelated Manganese 10mg 180 kaps.
  27,99 zł
  13,99 zł
  Bez podatku: 13,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Mangan w postaci chelatu aminokwasowego Albion®
  • Stabilna i wysoce przyswajalna forma manganu 
  • Promuje prawidłowy metabolizm energetyczny 
  • Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym
  • Sprzyja utrzymaniu zdrowych kości  

  Swanson Albion® Chelated Manganese to suplement diety zawierający opatentowany diglicynian manganu (mangan chelatowany). Został on przygotowany przez światowego lidera w produkcji chelatów aminokwasowych minerałów, firmę Albion®. Jest uznawany za jedną z najlepiej przyswajalnych i wysoce biodostępnych form tego pierwiastka. 

  Mangan należy do pierwiastków najbardziej rozpowszechnionych w skorupie ziemskiej. Dla ludzkiego organizmu jest mikroelementem niezbędnym do życia. W ustroju pełni funkcję kofaktora blisko 200 enzymów zaangażowanych w kluczowe reakcje komórkowe i biochemiczne.  

  Mangan jest ważny dla zdrowia tkanki łącznej i prawidłowej wytrzymałości kości. Odgrywa istotną rolę w produkcji proliny, wchodzącej w skład kolagenu. Ponadto jest kofaktorem glikozylotransferaz – enzymów odpowiedzialnych za syntezę proteoglikanów, które będąc białkami niekolagenowymi tworzą strukturę kości i wpływają na ściśliwość chrząstki. 

  Mangan pomaga chronić komórki przed działaniem wolnych rodników. Stanowi ważną składową manganowej dysmutazy ponadtlenkowej (SOD-2), która ma kluczowe znaczenie dla wydajności bariery oksydacyjnej ustroju i ochrony komórek przed uszkodzeniami przez reaktywne formy tlenu.

  Mangan sprzyja utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego. Aktywuje m.in. karboksylazę pirogronianową, która jest enzymem regulatorowym w procesie glukoneogenezy oraz arginazę, uczestniczącą w mocznikowym cyklu Krebsa.  

  Podsumowując, Swanson Albion® Chelated Manganese to wysokiej jakości suplement wzbogacający dietę o mangan. Zawiera stabilną, dobrze przyswajalną formę tego pierwiastka, dlatego pozwala na efektywne uzupełnienie ewentualnego deficytu. 

  Wielkość opakowania: 180kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 180
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Mangan (z TRAACS® chelat diglicynianu manganu)10 mg435%
  Pozostałe składniki: Mąka ryżowa, kwas cytrynowy, żelatyna, maltodekstryna, stearynian magnezu, krzemionka.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie z posiłkiem, popić wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności