Menu
Koszyk

  BIO PLANET Mąka ryżowa pełnoziarnista BIO 500g

  BIO PLANET Mąka ryżowa pełnoziarnista BIO 500g
  Brak na magazynie
  BIO PLANET Mąka ryżowa pełnoziarnista BIO 500g
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Bio Planet

  Jeśli poszukujesz mąki, która naturalnie nie będzie zawierać glutenu, to świetnym wyborem będzie mąka ryżowa. Mąka ryżowa jest używana w wielu krajach, zwłaszcza azjatyckich, głównie przez tradycję i dostępność tego produktu. Od jakiegoś czasu jest coraz bardziej powszechna i u nas, głównie ze względu na brak glutenu i jej wszechstronność. Świetnie sprawdza się do wypieków, naleśników, makaronów czy nawet do bezglutenowych panierek.

  Mąka ryżowa jest źródłem błonnika pokarmowego, który jest istotny dla naszego organizmu, chociażby w celu poprawy trawienia i pozbawiania naszych jelit balastu. Dzięki temu mąka będzie miała niższy indeks glikemiczny, co jest istotne dla osób z zaburzeniami gospodarki cukrowej organizmu.

  Mąka ryżowa może poprawić pracę wątroby – dzięki zawartej w niej cholinie. Cholina przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby.

  Taka mąka, naturalnie nie zawierająca glutenu i pochodząca z upraw ekologicznych będzie zawierać również inne składniki (w przeliczeniu na szklankę) – zawiera dużą ilość manganu, niezbędnego do życia mikroelementu, który odpowiada za aktywność wielu enzymów. Zawiera również dużą ilość witaminy B6, B3, B1 czy B5 oraz nieco cynku i żelaza.

  Taka mąka to kolejne źródło mikroelementów w naszej codziennej diecie, będąca do tego naturalnie bezglutenowa – dzięki temu unikniemy w diecie szkodzących nam białek glutenu lub po prostu pszenicy, której staramy się unikać w ramach zdrowotności lub własnych przekonań.

  Ta mąka świetnie wiążę wodę, jest lekka i sypka, dzięki czemu jej zastosowanie jest bardzo różne.

  Wartość odżywcza w 100g:

  • Białko: 7,2g
  • Węglowodany: 79,6g
  • Tłuszcz: 0,7g
  • Energia: 351 kcal

  Waga: 500g

  Kraj pochodzenia: Wlochy

  UWAGA OPIS AUTORSKI FITNESS-FOOD.PL – kopiowanie oraz rozpowszechnianie ww. opisu produktu jest zabronione. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za wykorzystanie jednego opisu naszego autorstwa wynosi 10.000 zł netto.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności