Menu
Koszyk

  SWANSON Boron 6mg 60 kaps.

  SWANSON Boron 6mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Boron 6mg 60 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Bor w postaci opatentowanego chelatu aminokwasowego Albion®  
  • Sprzyja zwiększeniu biodostępności witaminy D3
  • Działa synergistycznie z wapniem i magnezem 
  • Posiada właściwości immunomodulacyjne
  • Wysoce stabilny i łatwo przyswajalny

  Swanson Boron to suplement diety, który zawiera bor w nowatorskiej formie chelatu aminokwasowego Albion®. Cechuje się on wysoką stabilnością i doskonałą przyswajalnością, dlatego pozwala na szybkie i skuteczne uzupełnienie ewentualnego deficytu tego pierwiastka. 

  Bor to pierwiastek śladowy dostarczany do organizmu głównie z pożywieniem. Występuje m.in. w zielonych warzywach, pestkach, orzechach oraz produktach pełnoziarnistych. Ma duże znaczenie biologiczne, choć nie wszystkie pełnione przez niego funkcje zostały gruntownie poznane. Bez wątpienia wywiera wpływ na kościec oraz układ immunologiczny. 

  Bor uczestniczy w regulowaniu metabolizmu, wzrostu i rozwoju tkanki kostnej. Może wpływać na ekspresję genów odpowiedzialnych za właściwą mineralizację kości, a oprócz tego zmniejsza wydalanie wapnia z organizmu i sprzyja osadzaniu magnezu w kościach. Udowodniono, że deficyt boru koreluje z utratą wapnia i nasileniem demineralizacji kości. 

  Przypuszcza się, że bor jest zaangażowany w przemiany witaminy D. Prawdopodobnie bierze udział w konwersji 25-hydroksycholekalcyferolu do kalcytriolu, czyli formy, która jest najbardziej aktywną biologicznie postacią witaminy, wykazującą wielokierunkowy wpływ na ludzki organizm. 

  Bor może odgrywać ważną rolę we wzmacnianiu mechanizmów obronnych organizmu. W badaniach wykazano, że pierwiastek ten sprzyja proliferacji limfocytów T i B, a także stymuluje aktywność makrofagów. Ponadto przyczynia się do uregulowania odpowiedzi zapalnej organizmu. 

  Podsumowując, Swanson Boron to suplement diety polecany osobom, które chcą wzbogacić dietę o bor. Preparat może przyczynić się do wzmocnienia kośćca, a stosowany łącznie z witaminą D3 sprzyja zwiększeniu efektywności suplementacji. 

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Bor (z boroorganicznej glicyny Albion®)6 mg*
  Pozostałe składniki: Mąka z ryżu brązowego, żelatyna, stearynian magnezu, maltodekstryna.
  Jako suplement diety, przyjmować 1 kapsułkę dziennie z posiłkiem i wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności