Menu
Koszyk

  NOW FOODS Boron 3mg 250 kaps.

  NOW FOODS Boron 3mg 250 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Boron 3mg 250 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Bor jako wysokiej jakości chelat aminokwasowy Albion™
  • Znakomita przyswajalność i doskonała biodostępność  
  • Wsparcie metabolizmu wapnia, magnezu i fosforu
  • Potencjalnie korzystny wpływ na zdrowie kośćca
  • Właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające 

  Now Foods Boron to suplement diety w skład którego wchodzi bor w postaci opatentowanego chelatu aminokwasowego Albion™. Taka forma pierwiastka charakteryzuje się doskonałą stabilnością i wysoką biodostępnością, dzięki czemu efektywnie wyrównuje niedobory. 

  Bor to pierwiastek śladowy uznawany za niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania wszystkich organizmów żywych. Jest zaangażowany w szereg ważnych procesów metabolicznych zachodzących w ustroju. Ma ogromny wpływ na stan kośćca, gojenie się ran, metabolizm witaminy D oraz absorpcję i wykorzystanie wapnia oraz magnezu.  

  Bor odgrywa ważną rolę w osteogenezie, a jego niedobór upośledza rozwój i regenerację kości. Mechanizmy leżące u podstaw działania tego pierwiastka obejmują regulację ekspresji genów związanych z mineralizacją kości oraz wpływ na aktywność kluczowych hormonów i prohormonów (17β-estradiol, testosteron, witamina D), zaangażowanych w obrót kostny. 

  Bor może zoptymalizować wchłanianie magnezu i odkładanie go w kościach. Ponadto udowodniono, że pierwiastek ten działa synergistycznie z wapniem i fosforem – dwoma innymi minerałami o kluczowym znaczeniu dla utrzymania mocnych i elastycznych kości. 

  Dowiedziono, że bor sprzyja obniżeniu poziomu markerów stanu zapalnego. Badania pokazały, że po uzupełnieniu jego deficytu u badanych osób spadło stężenie białka C-reaktywnego (CRP) i zmniejszył się poziom TNF-α – głównej cytokiny prozapalnej. W Australii testuje się wykorzystanie boru w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów. 

  Podsumowując, Now Foods Boron to preparat wzbogacający dietę w łatwo przyswajalny bor. Naukowcy oszacowali, że przeciętna osoba spożywa około 1 mg boru dzienne, tymczasem korzystne działanie pierwiastka obserwuje się przy spożyciu 3 mg. 

  Wielkość opakowania: 250 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 250
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Bor (z boroglukonianu wapnia)3 mg**
  Pozostałe składniki: Mąka ryżowa, żelatyna (kapsułka) i kwas stearynowy (źródło roślinne).
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie wraz z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności