Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST Calcium Bone Maker Complex 180 kaps.

  DOCTOR'S BEST Calcium Bone Maker Complex 180 kaps.
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST Calcium Bone Maker Complex 180 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Zestaw składników mineralnych i witamin promujących zdrowie kości i zębów
  • Wpływa korzystnie na gospodarkę wapniowo-fosforanową
  • Pomaga w zachowaniu optymalnej mineralizacji kośćca
  • Wspiera funkcjonowanie mięśni 

  Doctor’s Best Calcium Bone Maker Complex to suplement diety, który zawiera precyzyjnie skomponowaną mieszankę składników mineralnych i witamin, niezbędnych do utrzymania prawidłowej kondycji układu kostnego.   

  Potas – jeden z elektrolitów, występujących w dużej koncentracji we wnętrzu komórek ustroju. Jego głównym zadaniem jest uczestnictwo w procesie przewodzenia impulsów nerwowych. Odpowiada również za prawidłową pobudliwość mięśnia sercowego, a także warunkuje zachowanie właściwej struktury kości, chroniąc przed osteoporozą.

  Witamina C – jeden z najważniejszych antyoksydantów, działających protekcyjnie przed destrukcyjnym wpływem wolnych rodników. Wraz z miedzią pełni kluczową rolę w procesie syntezy kolagenu, będąc koenzymem dla białek uczestniczących w przemianach aminokwasów. Ich obecność jest konieczna do wykształcenia prawidłowej struktury tego wielkocząsteczkowego białka tkanki łącznej.

  Witamina D3, a dokładnie jej aktywna forma, zaliczana jest do grupy hormonów kalcytropowych, czyli takich, które warunkują prawidłową gospodarkę wapniowo-fosforanową oraz wpływają na procesy wzrostu i przebudowy kości.  Niedobór witaminy D sprzyja zaburzeniom mineralizacji kości i niedoborom masy kostnej, a także może przyczynić się do wzrostu ryzyka złamań (pośrednio również poprzez osłabienie włókien mięśniowych). 

  Witamina K, oprócz swojego udziału w procesach krwiotwórczych, zaangażowana jest w homeostazę tkanki kostnej. Substancja ta jest ważnym elementem w przebudowie kości - pobudza procesy formowania tkanki kostnej, jednocześnie ograniczając jej ubytek. 

  Wapń to jeden z podstawowych składników mineralnych w organizmie ludzkim. Aż 99% tego pierwiastka znajduje się w kościach i zębach, gdzie pełni on funkcję budulcową. Wapń jest niezbędny do utrzymania szczytowej masy kostnej, a jego niedobór może skutkować nieprawidłowościami w rozwoju kości, czy też osteoporozą. Warto także zaznaczyć, że poziom wapnia w ustroju uzależniony jest od obecności witaminy D.

  Magnez jest pierwiastkiem wchodzącym w skład kości, zębów i mięśni. Składnik ten bierze udział w licznych przemianach metabolicznych, stabilizuje błony komórkowe oraz warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni. Ponadto uczestniczy w procesach rozwoju i mineralizacji kości, a jego niedobór jest jednym z czynników zwiększających ryzyko osteoporozy postmenopauzalnej.  

  Bor to pierwiastek, który coraz częściej brany jest pod uwagę w kontekście tkanki kostnej. Jego dokładny mechanizm działania nie został w pełni poznany, ale podkreśla się jego wpływ na stabilizację oraz okres półtrwania witaminy D i estrogenu - składników, których niedobór odpowiedzialny jest za rozwój osteoporozy. 

  Cynk – mikromolekuła niezbędna do zachowania homeostazy immunologicznej. Wspiera siły obronne ustroju, ułatwia gojenie się ran, a także bierze udział w produkcji testosteronu. Niedobór cynku obserwowany jest wśród ludzi, którzy cierpią na osteoporozę, stąd założenie jego suplementacji u narażonych na wystąpienie tej jednostki chorobowej.

  Mangan – mikroelement, który oprócz uczestnictwa w koordynacji metabolicznych procesów uzyskiwania energii, bierze udział w warunkowaniu prawidłowej struktury kostnej. Dodatkowo ma korzystny wpływ na libido, czy funkcje nerwowe.

  Podsumowując, Doctor’s Best Calcium Bone Maker Complex to preparat, który zapewnia optymalną ochronę przed utratą masy kostnej. Układ kostny jest niezwykle istotnym elementem ludzkiego organizmu - pełni rolę podporową, umożliwia poruszanie się i chroni narządy wewnętrzne. Warto zatem wesprzeć tę bardzo ważną strukturę, zwłaszcza w sytuacji wzmożonego obciążenia (nadmierna masa ciała, intensywny wysiłek fizyczny) lub w związku ze zmianami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie (kobiety po menopauzie, osoby starsze). 

  Wielkość opakowania: 180 kapsułekPorcja jednorazowa: 6 kapsułekIlość porcji w opakowaniu: 30
  w porcji (6 kapsułek)zawartość%ZDS
  Potas (cytrynian potasu)99 mg3%
  Witamina C (kwas askorbinowy)250 mg417%
  Wapń (MCHA - microcrystalline hydroxyapatite)600 mg60%
  Witamina D3 (cholekalcyferol)1800 IU450%
  Witamina K (K2 MK-7)80 mcg99%
  Magnez (jabłczan magnezu)300 mg75%
  Cynk (monomethionine)12 mg80%
  Miedź ( glukonian miedzi)1200 mcg60%
  Mangan (cytrynian manganu)2 mg100%
  Microcrystalline hydroxyapatite MCHA2727 mg
  Bor (cytrynian boru)4 mg
  Pozostałe składniki: Mąka ryżowa, stearynian magnezu, żelatyna (kapsułka).
  Przyjmować 6 kapsułek dziennie w podzielonych porcjach po posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności