Menu
Koszyk

  NOW FOODS Cayenne 500mg 250 kaps.

  NOW FOODS Cayenne 500mg 250 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Cayenne 500mg 250 kaps.
  49,90 zł
  Bez podatku: 49,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Sproszkowany pieprz kajeński w kapsułkach
  • Sprzyja ograniczeniu agregacji płytek krwi
  • Może usprawnić trawienie pokarmu
  • Odpowiedni dla wegetarian i wegan
  • Naturalne źródło kapsaicyny

  Now Foods Cayenne to suplement diety w skład którego wchodzi sproszkowana papryka Cayenne o ostrości 40.000 jednostek. 

  Papryka Cayenne, czyli pieprz kajeński, należy do wyjątkowo pikantnych przypraw. Otrzymuje się go z suszonych, zmielonych owoców pieprzowca owocowego (Capsicum frutescens). Oprócz zastosowania kulinarnego jest wykorzystywany również w celach terapeutycznych. Lecznicze właściwości przypisywane papryce Cayenne wynikają głównie z zawartości substancji chemicznej zwanej kapsaicyną.  

  Przypuszcza się, że papryka Cayenne może mieć korzystny wpływ na układ krążenia. Udowodniono, że sprzyja ona utrzymaniu odpowiedniej elastyczności tętnic, żył i naczyń włosowatych. Ponadto zawarta w przyprawie kapsaicyna wykazuje zdolność rozpuszczania fibryny i hamuje agregację płytek krwi, a tym samym może ograniczać ryzyko tworzenia się skrzepów. 

  Papryka Cayenne promuje prawidłowe trawienie. Udowodniono, że substancje zawarte w przyprawie pobudzają produkcję śliny, a następnie wzmagają sekrecję kwasu żołądkowego. Ponadto mogą one stymulować komórki śluzowe ścian żołądka do wydzielania większych ilości śluzu. Działa on ochronnie, izolując nabłonek żołądka od silnie żrącego kwasu solnego. 

  Papryce Cayenne przypisuje się właściwości przeciwbólowe. Odpowiada za nie głównie kapsaicyna, która wykazuje powinowactwo do receptora waniloidowego podtypu 1 (TRPV1), obecnego m.in. na zakończeniach neuronów czuciowych. Receptor ten odpowiada za uczucie bólu, ale naukowcy sugerują, że jeśli jest on pobudzany zbyt długo, przechodzi w stan inaktywacji. 

  Podsumowując, Now Foods Cayenne to łatwy sposób na wzbogacenie diety o solidną dawkę pieprzu kajeńskiego, jaką trudno byłoby dostarczyć organizmowi z pożywieniem. 

  Wielkość opakowania: 250 kapsułek wegetariańskichPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 250
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Pieprz cayenne (Capsicum frutescens) (owoc) (40,000 jednostki cieplne)500 mg*
  Pozostałe składniki: Celuloza (kapsułka).
  Stosuj 1 kapsułkę dwa do czterech razy dziennie, najlepiej po posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności