Menu
Koszyk

  SWANSON AjiPure L-Cysteine 500mg 30 kaps.

  SWANSON AjiPure L-Cysteine 500mg 30 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON AjiPure L-Cysteine 500mg 30 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • L-cysteina AjiPure®  zamknięta w wegetariańskich kapsułkach  
  • Aminokwas farmaceutycznej jakości i czystości  (99-100%)  
  • Może mieć korzystny wpływ na kondycję skóry i włosów 
  • Wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne 
  • Pełni funkcję prekursora glutationu 

  Swanson AjiPure® L-Cysteine to suplement diety w skład którego wchodzi endogenny aminokwas L-cysteina. Jest to preparat z najwyższej półki - powstał we współpracy z firmą Ajinomoto, będącą wiodącym dostawcą aminokwasów farmaceutycznej jakości i czystości. Roślinne kapsułki są odpowiednie nawet dla osób, które eliminują z diety produkty odzwierzęce. 

  L-cysteina jest zaliczana do grupy aminokwasów endogennych. Powstaje z innego aminokwasu – L-metioniny. W swojej strukturze zawiera grupę sulfhydrylową (-SH), dzięki której posiada unikalne właściwości i wykazuje dużą aktywność biologiczną. 

  L-cysteina pełni w ustroju funkcje budulca. Wchodzi w skład kolagenu, występuje również w keratynie, będącej najważniejszym białkowym składnikiem włosów i paznokci. Ponadto cysteina jest wykorzystywana do syntezy kwasu chondroitynosiarkowego, który warunkuje właściwości mechaniczne chrząstki stawowej. 

  Od dostępności L-cysteiny zależy tempo i efektywność syntezy glutationu. Związek ten jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, pełni rolę kluczowego przeciwutleniacza, pomaga chronić wątrobę przed uszkodzeniami, sprzyja eliminacji toksyn z organizmu, uczestniczy w produkcji koenzymów i transporcie aminokowasów. 

  Z cysteiny jest syntetyzowana tauryna. W ustroju pełni ona szereg ważnych funkcji – jest neuroprzekaźnikiem i neuromodulatorem, wykazuje właściwości przeciwutleniające, odpowiada za regulowanie stężenia Ca2+, bierze udział w produkcji kwasów żółciowych.   

  Podsumowując, Swanson AjiPure® L-cysteine to wysokiej jakości preparat z cysteiną. Aminokwas ten wykazuje szereg korzystnych właściwości. Część z nich jest realizowana poprzez powstające z niego substancje, takie jak glutation czy tauryna.  

  Wielkość opakowania: 30 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 30
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  L-Cysteina (z AjiPure® chlorowodorku L-Cysteiny)4 mg*
  Pozostałe składniki: Celuloza, skrobia ryżowa, stearynian magnezu, krzemionka.
  1 kapsułka dziennie, popić wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności