Menu
Koszyk

  JARROW L-Tyrosine 500mg 100 kaps.

  JARROW L-Tyrosine 500mg 100 kaps.
  -58 % Brak na magazynie
  JARROW L-Tyrosine 500mg 100 kaps.
  39,90 zł
  16,90 zł
  Bez podatku: 16,90 zł
  • Wpływa korzystnie na koncentrację, pamięć i czujność
  • Wspomaga syntezę neuroprzekaźników w mózgu
  • Zmniejsza podatność na czynniki stresogenne
  • Redukuje uczucie zmęczenia psychicznego
  • Sprzyja poprawie samopoczucia

  Jarrow L-Tyrosine to suplement diety zawierający czystą L-tyrozynę, będącą prekursorem neuroprzekaźników katecholaminowych. Aminokwas ten poprawia pracę umysłu, ułatwia koncentrację oraz zmniejsza podatność na stres.

  L-Tyrozyna to endogenny aminokwas, który odgrywa kluczową rolę w produkcji neurotransmiterów  -, dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny. Jest również wykorzystywany przy produkcji hormonów tarczycy, dlatego stosunkowo często umieszczany jest w preparatach wspomagających odchudzanie.

  W sytuacji ostrego lub przewlekłego stresu zdolność organizmu do produkcji odpowiednich ilości neuroprzekaźników może ulec znacznemu ograniczeniu. Uszczuplenie ich zapasów wpływa na rozchwianie układu neurohormonalnego, co w konsekwencji prowadzi m.in. do depresji, problemów ze snem, pogorszenia pamięci, uczucia wyczerpania czy syndromu wypalenia zawodowego. Wykazano, że suplementacja L-tyrozyną może zwiększać poziom neuroprzekaźników odpowiedzialnych za nastrój, motywację oraz odpowiednią odpowiedź organizmu na stres.

  Dzieje się to dzięki temu, że L-tyrozyna w organizmie jest przekształcana do L-DOPY, która następnie ulega konwersji do aktywnych katecholamin - adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy. Jest zatem pewnego rodzaju substratem, który pobierany jest do produkcji odpowiednich przekaźników zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu. Tym samym L-tyrozyna opóźnia wyczerpanie katecholamin, wykazując ochronne działanie w sytuacjach stresowych.

  Podsumowując, Jarrow L-Tyrosine to suplement diety, który pomaga zniwelować zmęczenie psychiczne i fizyczne. Zawarty w preparacie aminokwas ułatwia pracę umysłową, pomaga w nauce i poprawia zdolność koncentracji, a także zmniejsza podatność na stres.

  Porady eksperta:

  Aby krótkotrwale poprawić funkcje poznawcze, L-tyrozynę można przyjmować 30-60 minut przed stresującym lub wymagającym intensywnego wysiłku umysłowego zadaniem.

  L-tyrozyna może wchodzić w interakcję z innymi lekami wpływającymi na produkcję neuroprzekaźników. Osoby, które stosują jakiekolwiek leki regulujące nastrój lub funkcje poznawcze powinny skonsultować włączenie L-tyrozyny ze specjalistą.
  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  L-Tyrozyna500 mg*
  Pozostałe składniki: Celuloza, Stearynian Magnezu (Źródło Roślinne) I Ditlenek Krzemu, Żelatyna (Kapsułka)
  1 kapsułka 1-2 razy dziennie, najlepiej na czczo, popijając np. z sokiem jako źródło węglowodanów.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności