Menu
Koszyk

  SANPROBI IBS 20 kaps.

  SANPROBI IBS 20 kaps.
  Brak na magazynie
  SANPROBI IBS 20 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Sanprobi
  • Probiotyczny szczep Lactobacillus plantarum 299v
  • Rekomendowany w profilaktyce i terapii w IBS
  • Pomaga utrzymać prawidłową mikroflorę jelit
  • Łagodzi ból i biegunkę po antybiotykoterapii
  • Wspomaga układ immunologiczny

  Sanprobi IBS to suplement diety zawierający w jednej kapsułce 10 miliardów CFU probiotycznych bakterii Lactobacillus plantarum 299v, które wspierają utrzymanie prawidłowej mikroflory jelit i przyczyniają się do redukcji dolegliwości towarzyszących zespołowi jelita drażliwego (IBS).

  Lactobacillus plantarum 299v to szczep bakterii należący do pałeczek kwasu mlekowego. Jest naturalnym składnikiem mikroflory jelit. Zauważono, że osoby z IBS często mają jego zmniejszoną ilość.

  Na objawy IBS
  L. plantarum 299v może wpływać na zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony przewodu pokarmowego, wzdęcia i uczucie niepełnego wypróżnienia u pacjentów cierpiących na IBS. Może także przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób współtowarzyszących jak nerwica czy depresja.

  Działanie immunomodulujące
  L. plantarum 299v wykazuje działanie przeciwbakteryjne w stosunku do potencjalnie patogennych bakterii takich jak E. coli, E. faecalis czy L. monocytogenes. Działanie ochronne na błonę ściany przewodu pokarmowego przejawia się też w stymulacji do produkcji mucyny i wzmocnieniu bariery jelit przed translokacją patogenów do układu krążenia.

  Zaburzenia w mikroflorze jelit mogą być przyczyną stanu zapalnego. W badaniach wykazano, że L. plantarum 299v stymuluje wydzielanie przeciwzapalnych cytokin.

  Po terapii lekowej
  L. plantarum 299v stosowany jest także w profilaktyce biegunki i bólu brzucha związanego z polekowym uszkodzeniem przewodu pokarmowego np. po antybiotykoterapii lub terapii NLPZ.

  Podsumowując, Sanprobi IBS to suplement diety wspomagający utrzymanie prawidłowej mikroflory jelit. Zalecany jest zwłaszcza w łagodzeniu objawów towarzyszących IBS oraz w celu zapobiegania biegunek po antybiotykoterapii.

  Wielkość opakowania: 20 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 20
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Lactobacillus plantarum 299v10x10^9 CFU**
  Pozostałe składniki: Skrobia Ziemniaczana, Hydroksypropylometyloceluloza, Stearynian Magnezu.
  Sanprobi IBS powinno spożywać się w trakcie posiłku od 1-2 kapsułek codziennie, popijając umiarkowaną ilością niegazowanej, przegotowanej lub mineralnej wody. U dzieci do 12 roku życia zalecania jest 1 kapsułka dziennie. W przypadku stosowania Sanprobi IBS u małych dzieci kapsułkę można otworzyć, a następnie rozpuścić jej zawartość w zimnym lub letnim płynie (np. wodzie, herbacie, mleku). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności