Menu
Koszyk

  SANPROBI Stress 20 kaps.

  SANPROBI Stress 20 kaps.
  Brak na magazynie
  SANPROBI Stress 20 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Sanprobi
  • Unikalna mieszanka dwóch szczepów bakterii probiotycznych
  • Zawiera szczepy określane mianem psychobiotyków
  • Sprzyja prawidłowej pracy układu pokarmowego
  • Polecany osobom doświadczającym silnego stresu 
  • Może oddziaływać na oś mózgowo-jelitową 

  Sanprobi Stress to suplement diety zaprojektowany z myślą  o osobach, które doświadczają chronicznego stresu, związanego ze współczesnym stylem życia. W skład preparatu wchodzą dwa szczepy bakterii probiotyczych (Lactobacillus helveticus Rosell®-52 i Bifidobacterium longum Rosell®-175), przynależące do grupy tzw. psychobiotyków. 

  Psychobiotyki to termin wprowadzony w 2013 roku, określający preparaty probiotyczne, którym przypisuje się zdolność oddziaływania na oś mózgowo-jelitową i wywoływania pożądanych zmian w samopoczuciu psychicznym. 

  Prezentowany preparat ma wysoki profil bezpieczeństwa. Bez obaw może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci, które ukończyły trzy lata. W jego składzie umieszczono dwa doskonale znane i gruntownie przebadane szczepy reprezentujące grupę psychobiotyków, czyli L. helveticus Rosell®-52 i B. longum Rosell®-175. Obydwa zostały zarejestrowane i ulokowane w kolekcji mikroorganizmów francuskiego Instytutu Pasteur’a i trafiły na listę mikroorganizmów o udokumentowanej historii bezpiecznego stosowania w żywności. Dopuszczono je do użytku w Kanadzie, Australii oraz na terenie Unii Europejskiej. 

  Psychobiotyki są polecane osobom narażonym na przewlekłe działanie czynników stresogennych. Naukowcy potwierdzili istnienie osi mózgowo-jelitowej, łączącej centralny układ nerwowy z przewodem pokarmowym. Jej prawidłowe funkcjonowanie zależy m.in. od mikrobioty. Wyniki badań sugerują, że odpowiednia modulacja profilu mikroflory jelitowej sprzyja regulacji odpowiedzi stresowej i może przyczynić się do redukcji objawów depresyjno-lękowych.  

  Podsumowując, SANPROBI Stress to preparat o wysokim profilu bezpieczeństwa, który ma korzystny wpływ na mikroflorę jelitową i może przyczynić się do złagodzenia objawów stresu.  

  Wielkość opakowania: 20 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 20
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Szczepy bakterii probiotycznych3x10^9 CFU*
  Lactobacillus helveticus Rosell® - 52**
  Bifidobacterium longum Rosell® - 175**
  Pozostałe składniki: Nośnik – skrobia ziemniaczana; nośnik – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie z posiłkiem albo niezależnie od niego. W przypadku stosowania u małych dzieci kapsułkę można otworzyć, a następnie rozpuścić jej zawartość w zimnym lub letnim płynie (np. wodzie, herbacie, mleku). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności