Menu
Koszyk

  BAYER Dicoflor 60 20 kaps.

  BAYER Dicoflor 60 20 kaps.
  Brak na magazynie
  BAYER Dicoflor 60 20 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Bayer
  • 6 miliardów żywych kultur bakterii LGG w jednej kapsułce
  • Wspomaga organizm w trakcie i po antybiotykoterapii
  • Pomaga przywrócić równowagę mikroflory jelitowej
  • Przeznaczony dla dorosłych i dzieci >3 r.ż.
  • Łagodzi i skraca czas trwania biegunki

  Bayer Dicoflor to suplement diety zawierający w jednej kapsułce aż 6 miliardów żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. Umieszczone w preparacie szczepy odznaczają się dobrze udokumentowaną skutecznością w obrębie zaburzeń przewodu pokarmowego. Suplement przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 3 roku życia.

  Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) to jeden z najlepiej przebadanych i opisanych w literaturze naukowej szczepów bakterii kwasu mlekowego. LGG posiada szerokie zastosowanie w zaburzeniach przewodu pokarmowego, przede wszystkim w przypadku biegunek.

  Przyjmowanie szczepów Lactobacillus rhamnosus GG może przeciwdziałać biegunce poantybiotykowej (zarówno u dorosłych, jak i u dzieci), związanej z dysbakteriozą przewodu pokarmowego. Ponadto może zmniejszać objawy oraz skracać czas trwania ostrej biegunki infekcyjnej u dzieci, w szczególności o etiologii wirusowej. W jednym z badań wykazano, że przyjmowanie LGG powodowało skrócenie czasu biegunki i leczenia szpitalnego, a także sprawiało, że biegunka nie trwała dłużej niż 7 dni.

  Co więcej, szczep ten przejawia działanie antybakteryjne, głównie za sprawą kwasu mlekowego. W niektórych badaniach zaobserwowano, że LGG może wypierać chorobotwórcze szczepy takie jak Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus czy Salmonella. 

  LGG może być także stosowany w profilaktyce biegunki podróżnych. Według badań podawanie tego szczepu zmniejszało częstość występowania biegunek wśród osób podróżujących do krajów o tropikalnym klimacie.

  Podsumowując, Bayer Dicoflor to suplement probiotyczny, który wzbogaca mikroflorę jelitową w żywe kultury bakterii o udowodnionej skuteczności. Preparat może być pomocny w trakcie i po antybiotykoterapii, a także działać wspomagająco w przypadku biegunek o różnym podłożu.

  Porady eksperta:

  Preparat najlepiej stosować 30 minut przed lub trakcie posiłku. Dzięki temu bakterie są mniej narażone na działanie soku żołądkowego i mają większe szanse na przeżycie.

  Preparat nie musi być przetrzymywany w lodówce, jednak należy pamiętać, aby temperatura otoczenia, w którym jest przechowywany nie przekraczała 25°C.

  Dla dzieci poniżej 3 roku życia przeznaczony jest Dicoflor w kroplach lub w postaci saszetek do rozpuszczenia.


  Wielkość opakowania: 20 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 20
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Lactobacillus rhamnosus GG6 mld CFU-
  Pozostałe składniki: Maltodekstryna, hydroksypropylometyloceluloza, liofilizowane żywe kultury bakterii (Lactobacillus rhamnosus GG), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytanu.
  Przyjmować 1-2 kapsułki dziennie. Kapsułkę należy połknąć i popić szklanką zimnego lub ciepłego płynu (np. woda, mleko, sok owocowy). Kapsułkę można również otworzyć a jej zawartość rozpuścić w płynie (jak wyżej) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności