Menu
Koszyk

  DARY NATURY Cynamon cejloński mielony BIO 50g

  DARY NATURY Cynamon cejloński mielony BIO 50g
  Brak na magazynie
  DARY NATURY Cynamon cejloński mielony BIO 50g
  6,99 zł
  Bez podatku: 6,99 zł
  • Mielony cynamon cejloński z upraw ekologicznych 
  • Doskonały dodatek do dań słodkich i wytrawnych
  • Ma bardziej szlachetny smak niż cynamon zwykły
  • Jedna z najbardziej aromatycznych przypraw 
  • Produkt w 100% naturalny 

  DARY NATURY Cynamon cejloński mielony to bardzo aromatyczna, korzenna przyprawa najwyższej jakości. Jest to produkt w 100% naturalny i ekologiczny. Zawiera wyłącznie wysuszoną. zmieloną korę cynamonowca najszlachetniejszej odmiany Cinnamonum verum.  

  Cynamon to niezwykle aromatyczna przyprawa kuchenna o głębokim, słodkawo-korzennym smaku. Do jej przygotowania wykorzystuje się korę drzew cynamonowca. Suszy się ją i ściera na proszek, ewentualnie zostawia w niewielkich kawałkach przypominających rulonik (tzw. „laski cynamonu”). 

  Cynamon cynamonowi nierówny
  Do rodzaju cynamonowiec zalicza się ok. 250 gatunków drzew i krzewów. Na sklepowych półkach z przyprawami zwykle można spotkać produkowany w Chinach cynamon pochodzący z kory Cinnamonum cassia. Ma on ciemną barwę, jest dość twardy i zawiera sporo niepożądanej kumaryny. 

  Najbardziej ceniony jest cynamon pozyskiwany z cynamonowca odmiany Cinnamonum verum. Określa się go mianem cynamonu cejlońskiego albo prawdziwego. Ma on piękny, jasnobrązowy kolor, wyróżnia się szlachetnym smakiem i głębokim aromatem. 

  Przyprawa o właściwościach prozdrowotnych 
  Warto wiedzieć, że cynamonowce są uznawane za rośliny lecznicze. W badaniach wykazano, że kora drzewa wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, ma korzystny wpływ na proces trawienia i może przyczynić się do usprawnienia metabolizmu glukozy.  

  Jak stosować cynamon
  Tradycyjnie cynamon wykorzystuje się do potraw słodkich (lody, szarlotka, pieczone jabłka). Doskonale sprawdza się on także jako dodatek do kawy i herbaty. Co ciekawe, pasuje on także do dań mięsnych,. 

  Podsumowując, DARY NATURY Cynamon cejloński mielony to produkt najwyższej jakości. Zawiera prawdziwy, ekologiczny cynamon, który dla wygody konsumenta został uprzednio zmielony. 

  Stosować wedle uznania.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Pure, ECO, Naturalny
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności